Ruszają zapisy do przedszkola na rok szkolny 2020/2021
Od 3 lutego 2020 r. do 13 lutego 2020 r. do godz. 15 00 rodzice dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola będą mogli elektronicznie w systemie NABÓR wypełniać deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/2021, a po jej wydrukowaniu i podpisaniu złożyć w przedszkolu.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom"
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zapobiegajmy Pożarom” miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk. Tematyka konkursu obejmowała udział jednostek straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, zwalczaniu klęsk żywiołowych, ekologicznych oraz w szkoleniu, zawodach, działalności prewencyjnej, kulturalnej i historię pożarnictwa. Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Zarządy Oddziałów Związku. W związku z rozstrzygnięciem konkursu dzisiaj naszą szkołę odwiedzili: Inspektor Biura Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krosna pan Marek Toropolski, Prezes OSP Suchodół pan Piotr Szydło oraz członkowie zarządu OSP Suchodół pani Magdalena Borek, pani Klaudyna Konarzewska i pan Marcin Zajdel, którzy w towarzystwie pani dyrektor Iwony Kubit wręczyli nagrody.
Dokarmiajmy ptaki, ale z głową!
Dzisiaj naszym gościem była pani Magdalena Misiorowska z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Uczniowie klas I - III mieli okazję zrewidować swoje wiadomości na temat dokarmiania ptaków w okresie zimowym. Powinniśmy pamiętać, że jest to duża odpowiedzialność. Jeśli się już na nie zdecydujemy, należy postępować według kilku podstawowych zasad. W przeciwnym razie możemy ptakom dużo bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ptaki szybko przyzwyczajają się do miejsc dokarmiania i bez trudu odnajdą wyłożoną karmę. Karmę należy wykładać konsekwentnie i regularnie. Nagłe zaprzestanie podawania im jedzenia może być tragiczne w skutkach. Należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu karmnika i usuwaniu z niego niezjedzonych resztek i odchodów ptaków. Podawany pokarm musi być świeży, naturalny, bez soli i przypraw. Uczniowie dowiedzieli się również, jaki rodzaj pokarmu lubią poszczególne gatunki
Wywiadówka
W dniu 28 I 2020 r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania klasowe, na które serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci klas I - VIII.
„Czarodziejskie ferie” - zajęcia dla dzieci
Krośnieńska Biblioteka Publiczna Filia nr 2 przy ul. Grunwaldzkiej przygotowała, jak co roku, specjalną ofertę dla dzieci spędzających ferie zimowe w mieście.
Zajęcia dla dzieci w oparciu o serię książek J.K Rowling o Harrym Potterze.
W programie m.in. głośne czytanie fragmentów powieści, gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne.
Scratch dla dzieci w wieku 7-10 lat
Jeżeli lubicie gry komputerowe i chcielibyście nauczyć się logicznego i kreatywnego myślenia połączonego z dobrą zabawą podczas samodzielnego tworzenia gier to skorzystajcie z bezpłatnych zajęć z podstaw programowania organizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną.
Szczegółowe informacje znajdziecie:tutaj
ARTYSTYCZNE FERIE ZIMOWE W RCKP
RCKP zaprasza wszystkich chętnych na cykl zajęć plastycznych, tanecznych, teatralnych, muzycznych i analogowych. Szczegółowe informacje znajdziecie: tutaj
SPOTKANIE OPŁATKOWE PRZEDSTAWICIELI SZKÓŁ NOSZĄCYCH IMIĘ JANA PAWŁA II
W dniu 10 stycznia 2020 roku w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie – odbyło się spotkanie opłatkowe przedstawicieli placówek oświatowych – RODZINY SZKÓŁ JANA PAWŁA II ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ z ks. Arcybiskupem Adamem Szalem i Zarządem Stowarzyszenia Szkół noszących imię Jana Pawła II.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Kinga Wdowiarz, Martyna Kuźmińska, Magdalena Niepokój, Anastazja Filip z opiekunem ks. Mirosławem Wójcikiem.
Narty dzieciom
Jak co roku uczniowie naszej szkoły mają możliwość skorzystania z nauki lub doskonalenia jazdy na nartach.
3 stycznia 2020 r. grupa 25 uczniów z klas IV - VIII uczestniczyła w wyjeździe narciarskim do Puław Górnych w ramach akcji "Narty dzieciom".
Wyjazd zorganizowany został przez Samorząd Uczniowski. Pod czujnym okiem opiekunów: pani Iwony Turowskiej, pani Agaty Zajdel i pana Michała Musijowskiego oraz instruktorów podnosili swoje umiejętności.
Szkolne Jasełka
Boże Narodzenie to okres, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. To czas, który łączy rodziny, zapomina się o sporach i nieporozumieniach. Warto o tym pamiętać, o tym co najważniejsze podczas tych świąt. Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie klasy Va pod kierunkiem pani Anny Landy wystawili tradycyjne Jasełka Bożonarodzeniowe.
”Wiersze spod choinki”
W dniu 17 grudnia 2019 r. odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas pierwszych pt. „Wiersze spod choinki”, organizowany przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną. Dzieci recytowały najpiękniejsze wiersze polskich poetów o Świętach Bożego Narodzenia.
Naszą szkołę reprezentowali: Anna Szubra, Milena Szydło i Oliwier Futyma. Wśród laureatów znaleźli się: Milenka i Oliwier.
Budżet obywatelski
Szanowni Państwo!
Dziękuję Wszystkim za wzięcie udziału w głosowaniu w Budżecie Obywatelskim na budowę placu zabaw, skwerku dla młodszych dzieci w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 5.
Dzięki Waszym głosom przedszkolaki będą miały miejsce, gdzie bezpiecznie i miło będą mogły spędzać czas.
Podsumowanie projektu "Spojrzenie w przeszłość..." i rozdanie nagród
9 grudnia 2019r. odbyło się podsumowanie projektu „Spojrzenie w przeszłość – dziedzictwo historyczno-kulturowe Krosna i Presova”.
W ramach tego projektu powstała nowa atrakcja turystyczna: wykonana z brązu makieta miasta. Znajduje się ona w centrum zespołu staromiejskiego. Jest przestrzennym modelem historycznego Krosna z przełomu XVI i XVII w. Jej autorem jest artysta rzeźbiarz Kamil Słowik. Podczas podsumowania lekcję historii dla uczniów krośnieńskich szkół podstawowych przeprowadził pan Piotr Burger z Muzeum Rzemiosła.
Happening antysmogowy. Zwycięstwo w konkursie "List do kopcącego sąsiada".
„Krosno kocha dzieci! Krosno nie pali śmieci” - to hasło tegorocznego happeningu antysmogowego, który odbył się 6 grudnia 2019r. Był to manifest uczniów przeciw zanieczyszczeniom powietrza w naszym mieście. Został on zorganizowany przez Urząd Miasta Krosna wspólnie ze Stowarzyszeniem EKOSKOP z Rzeszowa.
Mikołajki
Imieniny świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego szkolnego planu dnia. Dla wielu uczniów mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w trakcie szkolnego roku.
Zgodnie z tradycją 6 grudnia dzieci klas 0-III spotkały się ze świętym Mikołajem. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajkową czapkę albo rogi renifera. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi około godziny 930 i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości i zabawki. Zanim jednak uczniowie otrzymali upominki, musieli zaśpiewać kolędę.
Rynek - Miasteczko Świętego Mikołaja
Z bycia dzieckiem nigdy się nie wyrasta, dlatego 6 grudnia zapraszamy na krośnieński rynek! Miasteczko Świętego Mikołaja po raz kolejny otwiera swoje podwoje.
Dzieci mogą liczyć na wspólne śpiewanie zimowych piosenek ze Studiem Piosenek Swing. Następnie o 17:30 Grupa Locomotora zaprezentuje plenerowy spektakl "Cyrk Świętego Mikołaja".
Misie Ratownisie
Akcją „Misie Ratownisie” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundacja Wsparcie112. Naszym celem jest przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!
Miś ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!
Góra Grosza
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Szkolne Andrzejki
Ostatnie dni listopada to czas kiedy podtrzymując tradycję obchodzimy andrzejkowy dzień wróżb i zabaw. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowują serduszka z imionami, kalambury, losy przewidujące przyszły zawód i „wędrujące buciki”. Wspólna zabawa ma na celu integrację dzieci i jest pretekstem do wysłuchania opowieści o polskiej kulturze ludowej. Wszyscy świetnie się bawią, traktując wróżby z przymrużeniem oka :)
Bezpieczna droga do szkoły
26 XI 2019 r. uczniowie klasy II i III obejrzeli w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza widowisko o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Przedstawienie poruszało problemy niebezpieczeństw czyhających na dziecko w drodze do szkoły. Wzbogacone było scenografią, kostiumami aktorów, wartką akcją, wspólnym śpiewem i konkursami dla dzieci. Przekazane dzieciom w trakcie spektaklu treści z zakresu bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i podczas kontaktów z nieznajomymi w drodze do lub ze szkoły, są bardzo ważne, stąd też ciągle o nich dzieciom przypominamy i utrwalamy różnymi metodami.
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danych