Dzisiejszy dzień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Był wyjątkowy szczególnie dla uczniów klasy pierwszej i ich rodziców. Na uroczystym apelu z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona Szkoły w poczet uczniów zostali przyjęci pierwszoklasiści. W obecności całej społeczności szkolnej, pod czujnym okiem rodziców złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Beata Liebner – Pirga w zastępstwie pani dyrektor Iwony Kubit pasowała na uczniów radosną, piętnastoosobową gromadkę. Następnie uczniowie klasy I pochwalili się swymi wiadomościami. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki w krótkim programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Doroty Janik. Każdy uczeń otrzymał upominek, pamiątkowy dyplom oraz legitymację szkolną.
Aktualności
Pasowanie na ucznia
Rozpoznaj nauczyciela swego po zdjęciu jego
W dniach 11-15 października 2018 r. trwa w naszej szkole niecodzienny konkurs! Zadanie jest ambitne i niełatwe, gdyż trzeba rozpoznać nauczycieli na zdjęciach z dzieciństwa.
Na tablicy naprzeciwko pokoju nauczycielskiego znajdują się zdjęcia: p. Beaty Liebner - Pirgi, p. Doroty Janik, p. Małgorzaty Gieruli - Słyś, p. Moniki Szali - Zajdel, p. Iwony Turowskiej, p. Moniki Jasłowskiej, p. Bogusławy Kustroń, p. Beaty Wietechy - Sysak, p. Gabrieli Opyd - Pacuty, p. Moniki Ziemiańskiej, p. Doroty Bukowskiej, p. Elżbiety Korzeniowskiej, p. Anny Landy, p. Tomasza Okoniewskiego oraz ks. Mirosława Wójcika.
Drodzy Uczniowie,
Waszym zadaniem będzie przyporządkowanie imienia i nazwiska nauczyciela do numeru zdjęcia. Swoje odpowiedzi zapiszcie na specjalnych kartkach. Druki znajdują się w kopercie na tablicy. Uzupełnioną kartkę wrzucacie do urny. Nie zapomnijcie podpisać kartek! Trzy osoby, które uzyskają najwięcej poprawnych odpowiedzi otrzymają nagrody ufundowane przez SU.
Odpowiedzi można udzielać do poniedziałku 15 października do godz. 10.40.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 października 2018r. na akademii z okazji Dnia Nauczyciela.
Pierwsi chętni do rozwikłania tej trudnej zagadki pojawili się już przed przerwą obiadową!
Święto szkoły
Przebieg uroczystości w dniu 16 X 2018 r:
Pierwsze dwie lekcje odbywają się według planu.
Godzina 10.00 uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona podczas, którego
odbędzie się „ Pasowanie na uczniów klasy I”.
Rozstrzygnięcie konkursu pod nazwą ,, Rozpoznaj nauczyciela swego po zdjęciu jego” zorganizowanego przez SU.
Zakończenie uroczystości planowane jest około 11.30.
Po apelu uczniowie idą do domu. Świetlica w tym dniu pracuje jak zwykle. Przypominamy, że uczniów obowiązuje strój galowy.
Jan Paweł II - patron naszej szkoły
Zawsze najważniejszy jest Bóg, chociaż każda epoka ma swoich geniuszy opiekuńczych, ludzi ponad miarę. Dzisiaj Jan Paweł II jest znakiem dla świata, darem Ducha Świętego, człowiekiem swojej epoki. Poza tym Jan Paweł II jest kimś bardzo autentycznym, prawdziwym, niewymyślonym przez nikogo. Nie zmarnujmy tego Daru, jaki otrzymaliśmy od samego Boga. Wnośmy w życie to, co Jan Paweł zostawił nam w duchowym Testamencie”
(ks. J. Twardowski)
Trudno nie zgodzić się z poetą… Dlatego pochylamy się nad postacią Wielkiego Świętego a tak bardzo bliskiego i naszego Jana Pawła II.
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie
Kategoria I kl.0 - II Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.
- Nieograniczone możliwości interpretacji plastycznej tego tematu: (Papież podczas podróży, odpoczywający w górach...)
- Technika dowolna .
Kategoria II kl. III - V Ułóż modlitwę do świętego Jana Pawła II
- Pismo powinno być wyraźnie i czytelnie. Wszystkie prace należy podpisać: imię nazwisko i klasa.
Kategoria III kl. VI – VIII Konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II
- Termin 30.10.2018r
Męski wieczór
Samorząd Uczniowski zaprasza chłopaków
z klas IV-VIII na
MĘSKI WIECZÓR.
Wtorek 9 października 2018r.
Godzina: 18.00 - 20.00
Miejsce: sala gimnastyczna
W planie rozegranie meczu oraz poczęstunek.
Zdrowy uśmiech
W roku szkolnym 2018/2019 kontynuowana jest w naszej szkole profilaktyka próchnicy zębów metodą nadzorowanego szczotkowania preparatami fluorkowymi. Próchnica zębów jest najczęściej występującym problemem zdrowotnym u dzieci i młodzieży szkolnej. Fluoryzacja zębów zapobiega rozwojowi próchnicy, a także usuwa nadwrażliwość zębów. Uczniowie klasy I i II podczas zajęć prowadzonych przez panią higienistkę Urszulę Pasterkiewicz zdobywali niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.
Najsympatyczniejsi w szkole
Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na ,,Najsympatyczniejszego chłopaka w szkole”. W głosowaniu wzięły udział dziewczyny z klas I-III i IV-VIII. Po zliczeniu wszystkich głosów tytuł „Najsympatyczniejszego chłopaka w szkole” otrzymali:
- klasy I-III - Bartłomiej Kosiba,
- klasy IV-VIII - Jakub Opyd.
Do najpopularniejszych chłopaków w szkole należą: Wojciech Zajdel z klasy I,
Marcin Zajdel z klasy I,
Julian Burek z klasy III,
Kacper Krystyński z klasy V,
Michał Szarek z klasy IV b,
Mateusz Jaracz z klasy VI,
Maksymilian Ukleja z klasy IV a.
Gratulacje !!!!
Zajęcia taneczne
Zajęcia taneczne odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 12.35 w sali gimnastycznej. Czas trwania zajęć wynosi 45 minut. Pierwsze zajęcia odbędą się już 5 października. Na pierwsze zajęcia proszeni są o przybycie rodzice wraz z dziećmi w celu dokonania opłaty za cały semestr ( 80 zł ). Pierwsze zajęcia wraz z lekcją pokazową dla wszystkich zainteresowanych są bezpłatne. W razie pytań należy dzwonić pod numer: 691 861 773.
Anna Kłapkowska
Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka w Polsce obchodzony jest 30 września, w tym roku święto wypadło w niedzielę. Jest ono odpowiednikiem Dnia Kobiet, które przypada na 8 marca. W Dzień Chłopaka to jednak panie obdarowują swojego ukochanego, tatę, czy brata mniejszym lub większym podarunkiem. Wyjście do pobliskiej cukierni na lody, czy słodkie upominki w klasie to tylko niektóre niespodzianki jakie z tej okazji przygotowały dziewczynki wraz z wychowawcami dla kolegów z klasy. Odbył się również konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka. Kto otrzyma ten zaszczytny tytuł okaże się jutro, a tymczasem wszystkim chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!
Mamy nowy Samorząd Uczniowski
Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym. Ty, twoje koleżanki i koledzy – wszyscy jesteście członkami i możecie wpływać na szkolne życie – niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy, czy po prostu macie ciekawe pomysły, chcecie urozmaicić dzień powszedni w szkole lub rozwijać swoje zainteresowania. Jak co roku we wrześniu uczniowie wybierają swoich reprezentantów w SU. Samorząd jest pomysłodawcą i współorganizatorem wielu szkolnych przedsięwzięć.
Samorząd Szkolny 2018/2019 przedstawia się następująco:
- Przewodnicząca: Kamila Jaworska - klasa VIII
- Zastępca przewodniczącej: Emilia Prugar - klasa VIII
- Sekretarz: Magdalena Niepokój - klasa VI
- Skarbnik: Krzysztof Opyd - klasa VIII
Gratulujemy zarządowi Samorządu Uczniowskiemu, życzymy wielu pomysłów i zapału do pracy w nowym roku szkolnym !Opiekunami wspierającymi pracę samorządu Uczniowskiego zostały panie:
Beata Wietecha-Sysak,
Gabriela Opyd-Pacuta.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w tym roku wypada w sobotę 29 września. Jest to data znacząca, ponieważ odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej- autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcą oraz inicjatorem przedsięwzięcia jest od 2001 roku Polska Izba Książki. Czytanie na głos najmłodszym stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. W ramach tej akcji, uczniów klasy trzeciej odwiedziła pani bibliotekarka. Dzieci chętnie wysłuchały czytanego przez nią opowiadania pt.” Jeż Jerzyk” z serii „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie pani zachęciła dzieci do odwiedzania Biblioteki Publicznej, w której każdy może miło spędzić czas.
Matematyka nie musi być nudna
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy trzeciej świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Obchody miały na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także podkreślić jej przydatność w życiu codziennym. W tym dniu matematyczne łamigłówki towarzyszyły dzieciom w różnych zabawach. Święto wzbudziło w uczniach wiele pozytywnych emocji.
Zebranie Rady Rodziców
Rodzice z Trójek i Piątek klasowych,
serdecznie zapraszam na zebranie Rady Rodziców, aby jak co roku sporządzić plan dochodów i wydatków na nowy rok szkolny 2018/2019.
ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ 27 WRZEŚNIA (CZWARTEK) O GODZINIE 17:00
W ostatnich latach prawie 100% rodziców wpłaciło składkę na Radę Rodziców. Poparcie działań Rady Rodziców i zrozumienie jak ważne jest jej sprawne funkcjonowanie dla szkoły i potrzeb naszych dzieci wyrażone zostało również na pierwszym spotkaniu Rady Rodziców, gdzie w czasie wyborów do Rady kandydaci do Prezydium Rady Rodziców zgłosili się z każdego oddziału naszej szkoły. Najpilniejszą potrzebą jest ustalenie czy wystarczy nam chętnych osób do roznoszenia kalendarzy szkolnych oraz do pomocy przy organizowaniu imprezy Andrzejkowej. Z zarobionych pieniędzy mamy możliwość zorganizowania dodatkowych atrakcji dla dzieci, a także finansowania dojazdów naszych dzieci na konkursy, zawody, które odbywają się poza szkołą, zakupienia nagród na konkursy dla dzieci naszej szkoły.
Po zakończonym zebraniu zapraszam na spotkanie otwarte dla chętnych rodziców z całej szkoły w godz. 18:30- 19:00. Zapraszam do zadawania pytań oraz przekazywania sugestii.
PLAN ZEBRANIA
16:30 zebranie Prezydium Rady Rodziców (wskazana w wyborach 1 osoba z każdego oddziału)
17:00 zebranie Ogólne Rady Rodziców (trójki i piątki klasowe)
18:30 spotkanie otwarte z Rodzicami (dla chętnych)
Z góry dziękuję
Sylwia Wyderka
Przewodnicząca Rady Rodziców SP 5 Krosno
Zabawa, eksperymenty i muzykowanie
Uczniowie klasy zerowej i pierwszej od 17 września realizują projekt pod nazwą ,,Twórcze dzieci – w poszukiwaniu indywidualności". W tym czasie dzieci uczestniczyły w zajęciach muzycznych, plastycznych, literackich oraz przyrodniczych.
Bawiąc się przy akompaniamencie fortepianu, tworzyły własne piosenki i poznawały nuty.
Eksperymentowały z różnymi produktami poznając warunki powstawania tęczy, wybuchu wulkanów czy wirowania wody.
Tworzyły według własnego pomysłu pacynki i bawiły się w teatr.
SZTUKA. OBECNY!
,,Sztuka. Obecny!" to program obejmujący wartościowe zjawiska artystyczne z różnych dziedzin, dobrane do wieku ucznia i wzbogacone działaniami dydaktycznymi. Jest przeznaczony dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Celem programu jest rozwijanie w uczniach zrozumienia współczesnego świata, wrażliwości artystycznej, znajomość kultury i sztuki. W ramach programu uczniowie klas I - III mieli dziś możliwość obejrzenia na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza widowiska baletowego na motywach powieści Jamesa Matthew Barriego pt. „Przygody Piotrusia Pana” w wykonaniu grup baletowych RCKP. Wśród wielu tancerek na scenie, przepięknej oprawie muzycznej i scenograficznej zaprezentowały się również uczennice naszej szkoły z klasy I, III i IV. Wszystkim artystom gratulujemy pięknego występu i dziękujemy za dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń.
Twórcze dzieci - w poszukiwaniu indywidualności
W poniedziałek 17 IX 2018 r. najmłodsze dzieci rozpoczęły zajęcia edukacyjne w ramach projektu unijnego realizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie. Projekt "Twórcze dzieci - w poszukiwaniu indywidualności" jest skierowany do uczniów klas 0 - I, którzy ukończyli 6 lat.
W ramach projektu realizowane są 4 moduły zajęć:
- "W świecie grzecznych i niegrzecznych dzieci" - zajęcia poświęcone innowacyjnemu wprowadzeniu dzieci w świat literatury. (prof. Alicja Ungeheuer-Gołąb).
- "Nuty i nutki - co mi w duszy gra" - zajęcia poświęcone wprowadzaniu dzieci w świat muzyki i muzykowania. (dr Janusz Boczar).
- "Pisanie na wodzie i nie tylko" - zajęcia pozwalające na kształcenie zdolności do przekładania przez dzieci słów na obrazy, budowanie u dzieci zdolności do tworzenia kompozycji, symbolu, a także zdolności do odczytywania znaczeń symbolicznych. (mgr Halina Zaforemska).
- "W słońcu i deszczu. O poszukiwaniu tęczy i eksperymentalnym poznawaniu świata" - zajęcia oparte na eksperymentach, pozwalających zrozumieć otaczający świat przyrodniczy. (dr Barbara Lulek).
Zajęcia odbywać się będą w okresie od września 2018 r. do stycznia 2019 r. W każdym miesiącu odbywać się będą jedne zajęcia z każdego modułu. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, każda grupa odbędzie cztery spotkania w miesiącu. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Dorota Janik.
KARATE - spotkanie organizacyjne
26 IX 2018 r. tj. w środę o godz. 15.00 w szkole odbędzie się spotkanie
organizacyjne dla chętnych uczniów, którzy chcieliby kontynuować
lub rozpocząć naukę karate. Należy zabrać ze sobą strój ggimnastyczny.
Na spotkanie w imieniu instruktora zapraszamy również rodziców dzieci.
„KOCHASZ? OdWAŻ się na zmiany” - konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi
- Konsultacje dietetyczne dla rodziców z dziećmi w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski. Kampania organizowana przez Polskie Centra Dietetyczne.
- 03 września 2018 (poniedziałek) - 30 listopada 2018 (piątek)
- Polskie Centra Dietetyczne Projekt Zdrowie (Krosno, ul. Niepodległości 15A)
- Spotkania bezpłatne
więcej na stonie:
Piknik naukowy w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce zaprasza 16 IX tj. w najbliższą niedzielę na piknik naukowy.
W programie:
- laboratorium Ignacego z projektu „Być jak Ignacy”
- pokazy eksperymentów pod hasłem „Ciśnienie” i „Umysł przyłapany”, prezentacja - Centrum Nauki Kopernik (co godzinę od 12.00 do 17.00)
- konkursy z nagrodami
- zajęcia dla najmłodszych
- dobra muzyka
- regionalne potrawy
To idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią niestandardową formę wypoczynku - poprzez zabawę i naukę.
Szukamy większego mieszkania dla Skorupka
Nasz szkolny żółwik SKORUPEK ma już dwa lata. Rośnie jak na drożdżach i potrzebuje więcej miejsca do zabawy oraz przestrzeni życiowej. W związku z tym poszukujemy dla niego nowego domu. Jeżeli ktoś ma duże, niepotrzebne już akwarium - chętnie przyjmiemy. Z góry dziękujemy w imieniu swoim i SKORUPKA, który cierpliwie czeka na nowe mieszkanie.
Archiwum Aktualności