Godziny pracy Biblioteki szkolnej
Biblioteka szkolna zaprasza Rodziców i Dzieci w godzinach:
Poniedziałek: 8.45 – 11.45
Wtorek: 7.45 – 9.45
Środa: 10.30 – 13.30
Czwartek: 8.45 – 10.45
Beata Burchała
Konkurs Czytelniczy w Bibliotece szkolnej "Śladami baśni Braci Grimm"
!!!!!!!!!! UWAGA KONKURS !!!!!!!!!
ŚLADAMI BAŚNI BRACI GRIMM
REGULAMIN
Konkurs czytelniczy przeznaczonych jest dla uczniów w dwóch grupach wiekowych:
- Grupa I: klasy IV i V;
- Grupa II: klasy VI i VII.
Konkurs będzie polegał na sprawdzeniu w formie testu znajomości treści wybranych baśni Braci Grimm:
Komunikat Rady Rodziców
W związku z remontem sali prowadzonym w Domu Ludowym, w tym roku Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 5 w Krośnie nie będzie organizować zabawy andrzejkowej. Natomiast zapraszamy wszystkich chętnych na zabawę karnawałową, która odbędzie się 27 stycznia 2018 r. Szczegółowe informacje będzie można znaleźć na plakatach i stronie internetowej szkoły.
Konkurs ortograficzny
Uczniowie klasy IIIb wzięli udział w klasowym konkursie ortograficznym pt. „Mały mistrz orografii”. Przez cały tydzień pisali różnorodne teksty zawierające trudności ortograficzne. Uczniowie wykazali się, że potrafią w praktyce zastosować poznane zasady ortografii i interpunkcji. Ogromne gratulacje należą się trzem osobom, które wszystkie teksty napisały bezbłędnie. Są to: Nikola Kucza, Klaudia Zajdel oraz Mieszko Zajdel. Wyróżnione osoby otrzymały dyplomy oraz upominki książkowe i słodkości.
Konkurs Plastyczny Ozdoba Choinkowa
Szkoła Podstawowa Nr5 im. Jana Pawła II
w Krośnie
ZAPRASZA
uczniów szkół podstawowych
do udziału w IV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym
„OZDOBA CHOINKOWA”
Warunki konkursu:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie plastycznej pracy przestr
Pierwszoklasiści na warsztatach w Bibliotece Publicznej.
Uczniowie klasy I razem z wychowawczynią wybrali się na zajęcia do Biblioteki Publicznej w Krośnie. Panie bibliotekarki opowiadały o tym czym jest biblioteka i co można w niej zobaczyć - jak funkcjonuje oraz jak należy się w niej zachować. Dzieci zadawały pytania dotyczące pracy bibliotekarza. Następnie uczniowie wysłuchali bajkę "Basia i biblioteka" Zofii Staneckiej. Główna bohaterka tej książki - Basia wraz z innymi dziećmi odwiedza bibliotekę. Gościem tej biblioteki była pisarka Róża Marcinek - autorka ukochanych książek Basi. Pisarka opowiada dzieciom o swojej pracy, o najważniejszym "narzędziu", które pozwala jej tę prace wykonywać, czyli o wyobraźni. Na zakończenie uczniowie wykonali kolorowe i barwne prace plastyczne - "Bibliomisie" - przyjaciółki biblioteki. Zajęcia miały na celu pokazać dzieciom, że biblioteka to naprawdę fascynujące miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas
Narodowe Święto Niepodległości - złożenie wieńców pod pomnikiem
Narodowe Święto Niepodległości
Zaproszenie dla uczniów i mieszkańców Dzielnicy
Złożenie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikiem w Suchodole
odbędzie się 11 listopada 2017 r. o godz. 9.45.
XIV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej
Dnia 9 listopada 2017 roku odbył się w RCKP XIV Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej, którego organizatorem jest corocznie MZS nr 8 w Krośnie. Swój talent wokalny i recytatorski zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły: Natalka Lorens z klasy II pod kierunkiem pani Małgorzaty Słyś, Mieszko Zajdel z klasy III b pod kierunkiem pani Aleksandry Futymy i Marysia Wojtuszewska z klasy IV pod kierunkiem pana Krzysztofa Trybusa. Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się ogromną popularnością, a wykonane utwory stanowiły niezwykle wysoki poziom. Uczennica klasy II - Natalka Lorens zajęła II miejsce , za piękne wykonanie piosenki pt. „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Gratulujemy Natalce i życzymy kolejnych sukcesów!
Święto Niepodległości w naszej szkole
9 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Dzień Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w sercach Polaków. W 1937 roku został uznany ustawą Rzeczpospolitej Polskiej jako oficjalne święto państwowe. Nie trwało to jednak długo. Po zaledwie ośmiu latach święto zostało zniesione, by na nowo powrócić do polskiego kalendarza w 1989 roku. Jednak umiłowanie do Ojczyzny sprawiło, że Święto Niepodległości przetrwało w tradycji i w świadomości Polaków, jako bardzo ważny dzień będący wyrazem szacunku dla minionych pokoleń. Pokoleń walczących o niepodległość i płacących za to najwyższą cenę. Program artystyczny został przygotowany przez klasę VII pod kierunkiem pani Iwony Turowskiej i zespół wokalny pod kierunkiem pana Krzysztofa Trybusa. W ten s
Dbamy o zdrowie
Uczniowie z klasy IIIb przez cały tydzień rozmawiali o zdrowym trybie życia, poznali zasady racjonalnego odżywiania się oraz wpływ ruchu fizycznego na funkcjonowanie organizmu. Szczególnie zainteresował ich temat związany ze zdrowym odżywianiem, tym jak komponować posiłki, jak łączyć smaki, jakie produkty należy wybierać, żeby być zdrowym oraz dlaczego należy jeść śniadania? Aby wiedzę teoretyczną poprzeć działaniem uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. „Zdrowy talerzyk” na którym przedstawili swoje ulubione owoce i warzywa oraz własnoręcznie wykonali zdrowe kanapki. Śmiało można powiedzieć, że zadanie wykonali imponująco. Kanapki były bowiem nie tylko smaczne, zdrowe i pełne witamin, ale także pięknie ozdobione. W ten sposób dzieci nauczyły się czym jest higiena przygotowania posiłków oraz kultura ich spożywania, jak również rozwinęły swoją kreatywność i wyobraźnię. To już kolejn
Pamiętamy
Nadszedł czas listopadowej zadumy – Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Wspominamy bliskich, którzy odeszli, odwiedzamy i porządkujemy ich groby. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić pamięć żołnierzy walczących o naszą Ojczyznę i zaopiekować się ich grobami znajdującymi się na cmentarzu. Grupa młodzieży, pod opieką pani Gabrieli Opyd – Pacuty z zaangażowaniem sprzątała groby poległych. Zgrabione zostały suche liście na nagrobkach i w ich otoczeniu. Uczniowie uporządkowali kwiaty, oczyścili pamiątkowe tablice. Potem przyszedł czas na zapalenie zniczy, chwilę zadumy i modlitwę za spoczywających tu żołnierzy. Była to też doskonała lekcja historii i patriotycznej postawy.
Pani Jesień w świetlicy
Dzieci czekały na nią bardzo długo i chociaż w przyrodzie pojawiła się już dawno temu, to do świetlicy przyszła dopiero dzisiaj. Ubrała się specjalnie na tę okazję w piękną sukienkę przystrojoną w jesienne kwiaty i liście. Na głowie miała wianek z jarzębiny, a w ręce trzymała wiklinowy koszyk. Towarzyszyły jej dwie tajemnicze osoby… Chociaż dzień był zimny i wietrzny, to dzieci ze świetlicy przywitały ją bardzo ciepło i zaprosiły do rozmowy. Długo odpowiadała na ich pytania, a potem były zagadki o jesieni i pamiątkowe zdjęcia. Na pożegnanie powiedziała, że odwiedzi świetlicę za rok. Ciekawi jesteście jak wyglądała Pani Jesień? Zobaczcie sami. Jedno jest pewne – ta jesienna Pani miała wiele twarzy!
Wieczór w szkole
Jak uatrakcyjnić życie szkoły? Jak pomóc kolegom i koleżankom w nauce? Jak zorganizować „Noc w szkole”? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiadali wczoraj członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego SP5.
W piątek 27 października w godz. 18.00-22.00 odbył się pierwszy „Wieczór w szkole”. Uczniowie klasy VII, V i IV pod opieką pani Gabrieli Opyd – Pacuty (opiekunki SU) oraz pani Beaty Wietechy – Sysak mogli się przekonać jak wygląda szkoła po zapadnięciu zmroku. W przyjaznej atmosferze planowali pracę SU na bieżący rok szkolny, wykonywali materiały na gazetkę oraz pomagali w porządkowaniu scenografii i rekwizytów koła teatralnego.
Dorotka w krainie Oz
Dzisiaj uczniowie klas I - III wybrali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na spektakl muzyczny pt. ''Dorotka w krainie Oz". Główna bohaterka sztuki - Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Spektakl bardzo się podobał, dzieci żywo reagowały na wszystko, co działo się na scenie. Piękna scenografia, kostiumy i efekty specjalne sprawiły, że z ciekawością przenieśliśmy się
Pasowanie na ucznia
Dzisiaj w naszej szkole o godz. 10.00 odbyło się uroczyste PASOWANIE NA UCZNIA. To był szczególny dzień dla uczniów klasy pierwszej i ich wychowawczyni pani Jolanty Wilk. Towarzyszyli im rodzice oraz starsi uczniowie z klasy VII. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli podczas dwumiesięcznej nauki w szkole. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Iwona Kubit przyjęła wszystkich do grona naszej szkolnej społeczności dotykając ramienia każdego ucznia ołówkiem. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, aby uwiecznić tą wyjątkową chwilę wykonane zostało klasowe zdjęcie, które na pewno znajdzie się w szkolnej kronice. W radosnym nastroju wszyscy udali się na słodki poczęstunek.
Jubileusz 20-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II
,, Dziś w naszej szkole, jest wielkie święto...” to słowa hymnu szkolnego, które doskonale oddają atmosferę dzisiejszego dnia. To właśnie 16 października 1997 r nasza szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele p/w Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli w Krośnie punktualnie o godz. 9.00. Mszę pod przewodnictwem byłego proboszcza parafii ks. prałata Jana Kutyny odprawili wspólnie proboszcz Jan Bielec i ksiądz katecheta Mirosław Wójcik. Po zakończeniu mszy wszyscy udali się do szkoły. Goście obejrzeli wystawę fotograficzną i złożyli podpisy w pamiątkowej księdze. Następnie odbył się na uroczysty apel. W imieniu Prezydenta Miasta Krosna głos zabrał jego zastępca pan Bronisław Baran, który życzył całej społeczności szkolnej wielu sukcesów. Następnie goście z zainteresowaniem obejrzeli specjalnie przygotowany z tej okazji program artystyczn
Święto Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela był okazją, by podziękować nauczycielom za ich pracę i wychowanie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Jaworska powitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrała pani dyrektor Iwona Kubit, która podziękowała wszystkim swoim pracownikom za ich codzienny trud i zaangażowanie. Wręczyła również nagrody dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Nagrodę otrzymały panie: Monika Szala – Zajdel wychowawczyni oddziału przedszkolnego, Iwona Turowska wychowawczyni klasy VII, Jolanta Wilk wychowawczyni klasy I oraz panie Krystyna Wilk i Sylwia Szczygieł z obsługi. Część artystyczną przygotowała pani Małgorzata Gierula – Słyś z klasą II. Uczniowie słowami piosenek i wierszy złożyli życzenia z okazji dzisiejszego święta. Do życzeń złożonych przez dzieci do
Akademicki Dzień Nauki
Uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Iwony Turowskiej i Bogusławy Kustroń wzięli udział w Akademickim Dniu Nauki organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat ,, Problemy akustyki sal widowiskowo – sportowych”. Wzięli udział w warsztatach technicznych, przeprowadzali doświadczenia chemiczne, mogli również przyjrzeć się w jaki sposób programuje się androida.
Młodzieżowy Złaz Po Ziemi Krośnieńskiej
ukazanie uczestnikom unikalnych walorów przyrodniczych i krajoznawczych Ziemi Krośnieńskiej popularyzowanie form czynnego wypoczynku, rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych i turystyczno- krajoznawczych, propagowanie wiedzy o strukturMłodzieżowy Złaz po Ziemi Krośnieńskiej miał na celu:
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Galeria zdjęć
brak danych