Jak nie czytam, jak czytam
W dniu dzisiejszym uczniowie, pracownicy i goście naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Sygnał do rozpoczęcia akcji dała pani dyrektor Iwona Kubit. Następnie utworzyliśmy łańcuch za pomocą którego symbolicznie połączyliśmy Bibliotekę Publiczną z naszą Biblioteką Szkolną. Na kilka minut wstrzymany został ruch uliczny przy szkole. Nad bezpieczeństwem uczniów oprócz wychowawców czuwali nasi goście Piotr Szydło - Prezes Zarządu OSP i Marcin Zajdel - Naczelnik OSP Dowódca Jednostki Operacyjno - Technicznej OSP Suchodół oraz pan Marek Toropolski z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu M
Dzień Dziecka
Dzisiaj Dzień Dziecka! W związku z tym dzisiejszy dzień wyglądał inaczej niż zwykle. Zamiast lekcji uczniowie razem z wychowawcami przygotowywali się do tygodnia z Kubusiem Puchatkiem, który jest zaplanowany na przyszły tydzień. Punktualnie o godz.9.00 wszyscy uczniowie udali się na boisko, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Mecz piłki nożnej rozegrały między sobą klasy od I do V. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje. Następnie odbywały się zawody lekkoatletyczne. Najmłodsi wybrali się również z tej okazji na lody do cukierni ,,Zaczątek". Wszystkim dzieciom dużym i małym życzymy beztroskiego dzieciństwa, radości i spełnienia marzeń.
Dzień Rodzica w przedszkolu
Dzieci z grupy "Delfinki" w dniu 30.05.2017r. świętowały Dzień Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę uroczystość przygotowały część artystyczną: recytowały wiersze,śpiewały piosenki i tańczyły. Każdego rodzica rozpierała duma i rosło serce, kiedy jego
Jutro bijemy rekord w czytaniu
W czwartek, 1 czerwca o godz.10.00, uczniowie z całej Polski będą próbowali pobić rekord w czytaniu książek. Rok temu w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam" wzięło udział ponad 430 tys. uczniów. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie zbiorą się w jednym miejscu i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę.
Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile
„Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile” to nowy edukacyjny projekt T-Mobile realizowany wraz z Fundacją Digital University. Ma on na celu uświadamianie uczniom szkół podstawowych, jak nieograniczone są możliwości Internetu. Internet to ogromne źródło wiedzy, dzięki któremu można się uczyć, poszerzać swoje horyzonty czy dzielić pasje. Naszym obowiązkiem jest wykształcić w młodych ludziach pożądane postawy i nauczyć, jak bezpiecznie z niego korzystać. To właśnie dlatego uczniowie klas II - VI wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w naszej szkole na temat „Bezpieczeństwa w sieci”. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom zagrożeń, które dotyczą: przechwytywania danych z komputera, możliwości monitorowania naszych ruchów w sieci, otwierania podejrzanych plików oraz skutkach udostępniania zdjęć ośmieszających innych i powadze tworzenia silnych haseł. Zajęcia prowadzone były po
Wycieczka do Bochni uczniów klas drugich
Uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Punktualnie o godz. 10.40 pod bacznym okiem przewodników, zjechali windą pod ziemię. Było to dla wszystkich prawdziwe wyzwanie, ale jak mówi przysłowie: „Strach ma wielkie oczy!”. Pod ziemią na dzieci czekała już kolejka, którą pomknęli w kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Jazda była niezwykle ekscytująca. Nie przeszkodziło to jednak podziwiać po drodze uroków podziemnych korytarzy. Następnie dzieci podzielone na dwie grupy zaczęły zwiedzać kopalnie. Dzięki stworzeniu multimedialnej trasy turystycznej, za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji, dzieci poznały: średniowieczne techniki wydobywania soli, zwyczaje górnicze oraz dawne systemy wentylacyjne i transportowe. Duże wrażenie zrobiło na wszystkich spotkanie ze średniowiecznym górnikiem oraz zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Końcowy
Tydzień z Kubusiem Puchatkiem
Tydzień z Kubusiem Puchatkiem 5- 10 czerwca 2017 r.
Każda klasa przygotowuje kącik Kubusia Puchatka - maskotki, książki, czasopisma i inne gadżety związane z lekturą ,,Kubuś Puchatek"
Klasy I- III
Starszy czyta młodszemu - uczniowie klas starszych przez cały tydzień w określonym czasie
Elektrośmieci
Uwaga! Przedłużamy zbiórkę elektrośmieci. Będziemy je zbierać do poniedziałku. Zachęcamy do tego, by w czasie weekendu zrobić porządki w domach i pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, który być może zalega na strychu, w piwnicy lub w garażu. Czekamy i przyjmiemy każdą ilość. Przypominamy, że sprzęt wielkogabarytowy możemy odebrać bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer: 667 681 062.
Wywiadówka
klasy I - III o godz. 16.30 klasy IV - VI o godz. 17.00Informujemy, że 24 maja 2017 r. odbędą się klasowe spotkania wychowawców z rodzicami:
25 maja 2017 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy II b.
Akcja ROWER POMAGA
Dzisiaj na krośnieńskim rynku odbył się rowerowy Happening. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI naszej szkoły pod opieką pani Iwony Turowskiej. Organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Krosno. Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl, wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna. W ten sposób dzieci z naszego miasta otrzymają wymarzone rowery. Fundacja tradycyjnie łączy tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na podanej stronie. Wpisując przejechane kilometry od razu można zobaczyć w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyliśmy emisję CO2, gdybyśmy tę samą odległość pokonywali samochodem.
Ogólnopolski Tydzień Książki
12 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Książki Filię Biblioteki Publicznej w Suchodole odwiedzili uczniowie klasy I. Wizyta w bibliotece rozpoczęła się od przeczytania tekstu bajki pt. „Jaś i Małgosia”. Po wysłuchaniu utworu i rozmowie na jego temat, dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach z chustą animacyjną. Następnie wykonywały zakładki do bajek oraz czytały złote myśli dotyczące książek. Wszyscy wykazali ogromną chęć ponownego uczestniczenia w takich zajęciach.
Pielgrzymko - wycieczka klasy III do Krakowa - Łagiewnik
Wyjechaliśmy z parkingu przy naszym kościele parafialnym w kierunku Krakowa o godz. 5.00 rano w strugach deszczu. Do Krakowa – Łagiewnik, dojechaliśmy ok. godz. 9:15. Następnie rodzice przebrali dzieci w stroje pierwszokomunijne i poszliśmy pomodlić się przy relikwiach siostry Faustyny w małym kościółku przy klasztorze. Zwiedzieliśmy cele klasztorną, w której mieszkała święta. Deszcz nadal nie ustawał. O godz. 10:30 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem trzech księży, między innymi ks. Mirka, który sprawował ją w intencji dzieci i rodziców. Po mszy zwiedziliśmy kaplicę w dolnym kościele Bazyliki, i udaliśmy się na spotkanie z Siostrą Miłosierdzia, która przybliżyła nam historię świętej Faustyny i miejsca kultu Bożego Miłosierdzia. Następnie zwiedzieliśmy Muzeum Św. Jana Pawła II, górną Bazylikę, zobaczyliśmy relikwie św. Jana Pawła II oraz kaplicę dolnego kościoła, gdzie znajduje się
Zbiórka elektrośmieci
Klasa IIa i klasa V wraz z wychowawcami organizują zbiórkę elektrośmieci
Zbiórka odbędzie się w dniach
15 V - 18 V 2017 r
Co to są elektrośmieci?
Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, urządzenia zasilane prądem lub bateriami, z których już nie korzystamy, chcemy się ich pozbyć lub zastąpić nowymi. Zaliczamy do nich: pralki, lodówki, komputery, telefony, radia, telewizory, odtwarzacze MP3, żelazka, wiertarki, telefony komórkowe, kable, baterie i inne podobne sprzęty.
Drugoklasiści w radiu
Uczniowie klasy IIa w dniu 4 maja mieli okazję zobaczyć na własne oczy, w jaki sposób przygotowuje się audycję radiową. Do naszej szkoły przyjechał pracownik radia, który nagrywał zajęcia z dziećmi. Audycja radiowa była nagrywana dla Radia Fara pod kierunkiem pani katechetki Marii Syrek. Zapraszamy do jej wysłuchania 15 maja 2017 r. w poniedziałek o godz. 19.30. Zostanie wyemitowana w cyklu pod nazwą ,,Radio dzieciom”. Nasi uczniowie przybliżą w niej postać patrona naszej placówki - św. Jana Pawła II.
Dzień z Policją
Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy panów policjantów. Spotkanie rozpoczęło się od pokazu umiejętności psa policyjnego, który na komendę swojego przewodnika wykonywał różne polecenia. Dzieci dowiedziały się, na czym polega jego praca i w czasie jakich akcji wykorzystuje się psy tropiące. Uczniowie przypomnieli sobie, w jaki sposób należy się zachowywać, gdy spotkamy na swej drodze agresywne zwierzę. Najmłodsi utrwalili sobie numery alarmowe służb mundurowych. Następnie obejrzeli prezentację umundurowania policjanta oraz sprzętu używanego podczas akcji. Dzisiaj każdy mógł również bezpłatnie oznakować swój rower. Z tej możliwości skorzystało wielu uczniów, a także mieszkańcy dzielnicy.
Majowe wiersze
,,Majowe wiersze” to tytuł konkursu recytatorskiego dla klas II szkół podstawowych zorganizowanego z okazji Tygodnia Bibliotek w Oddziale dla Dzieci. Wzięli w nim udział uczniowie z krośnieńskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały Maja Sińczak IIa, Emilia Zajdel IIa oraz Mieszko Zajdel IIb i Michał Szarek IIb. Dzieci doskonale znały wybrane wiersze i wspaniale prezentowały je przed jury i zgromadzoną widownią, wśród której dominowali ich rodzice, krewni i koledzy ze szkoły. Mali recytatorzy deklamowali utwory z radością i pasją. Świetnie bawili się humorem słownym zawartym w tekstach. Jury nagrodziło także naszych uczniów. Mieszko Zajdel zajął II miejsce, Michał Szarek otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim udanego występu.
Pierwszaki uczą się udzielania pierwszej pomocy
W dniu 10 maja 2017 roku pierwsze kroki w programie "Mały ratowniczek" stawiali uczniowie klasy pierwszej, których odwiedzili studenci PWSZ w Krośnie. W trakcie zajęć dzieci wybierały numery alarmowe w telefonie, prowadziły symulowane rozmowy z dyspozytorem. Uczyły się dodatkowo, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bezpiecznej czy też, jak założyć prosty opatrunek. Trzeba przyznać, że nie miały oporów podczas wykonywania zadań.
Ze starego w nowe
Recykling to wielokrotne przetwarzanie i wykorzystywanie odpadów. Ludzie produkują ogromne ilości śmieci. Wiele z nich potrzebuje tysięcy lat, żeby ulec całkowitemu rozpadowi. Dlatego powinniśmy segregować odpady, żeby można je powtórnie wykorzystać. Dzisiaj uczniowie klasy IIa w czasie zajęć mieli okazję wykazać się pomysłowością i wykorzystując zużyte przedmioty zrobić zabawki. Podzieleni na grupy otrzymali rolki po papierze, kubki plastikowe, makulaturę, pojemniki, pudełka, druciki. Używając swojej wyobraźni i umiejętności manualnych stworzyli z nich rakiety, postacie z bajki, zwierzęta.
Majówka Misyjna
We wtorek 9 maja 2017 r. odbyła się w Krośnie Majówka Misyjna dla dzieci pod hasłem: „Idźcie i głoście Ewangelię…”. W spotkaniu na hali sportowo - widowiskowej MOSiR Krosno uczestniczyło 776 dzieci z 25 szkół podstawowych z całego Podkarpacia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, malowanie twarzy, konkursy, zabawy. Celem spotkania była zbiórka funduszy potrzebnych do funkcjonowania przedszkola dla dzieci afrykańskich, które są sierotami lub pochodzą z bardzo biednych rodzin. W majówce uczestniczyli uczniowie klas I- IV z naszej szkoły pod opieką p. Jolanty Wilk i p. katechetki Marii Syrek.
Godziny dzwonków
Sobota 19.04.2025Galeria zdjęć
brak danych