• Dzieciaki Sadzeniaki

            23 maja dzieci z grupy Misie wzięły udział w warsztatach ogrodniczych w ramach akcji prowadzonej przez Leroy Merlin pod nazwą Dzieciaki Sadzeniaki.

            W części teoretycznej usłyszały o ekologii i roślinach, a w części praktycznej, po założeniu rękawiczek, przystąpiły do samodzielnego sadzenia roślin ozdobnych. Dzieci zabrały posadzone przez siebie kwiatki do domu. Otrzymały również dyplomy i upominki.

          • Europa i ja

            Klasa I realizuje przedostatnie zadanie

            W przedostatnim zadaniu z projektu "Europa i ja" klasa I poznała kolejne informacje dotyczące Hiszpanii. Uczniowie dowiedzieli się jak się nazywa waluta i władca tego kraju. Dodatkowo na prezentacji zobaczyli najważniejsze miasta, potrawy i artystów z państwa Półwyspu Iberyjskiego. Na koniec wspólnie ułożyli puzzle z pięknymi widokami z Barcelony, Sewilli, Madrytu czy Walencji.

          • Kuchnia francuska

            W maju uczniowie klasy III wykonali ostatnie zadanie w ramach Ogólnopolskiego projektu „Europa i ja”. Dzieci zapoznały się z różnymi francuskimi potrawami.

            Kuchnia francuska uznawana jest za jedną z najlepszych kuchni świata. Na śniadanie Francuzi lubią jeść bagietki. Podaje się je z masłem i konfiturą albo moczy w kawie mlecznej lub kakao. Francja słynnie także z serów, które wytwarzane są z mleka krowiego, koziego lub owczego. Uczniowie na zajęciach smakowali francuskie sery: camembert, brie czy coulommiers. Kroili bagietki i smarowali je masłem lub konfiturą. Następnie wspólnie zrobili crepe czyli cienkie naleśniki ze słodkim nadzieniem (nutellą, dżemem i bitą śmietaną). Zajęcia zakończone zostały degustacją zrobionych potraw.

          • Do zobaczenia - Ci vediamo

            Uczniowie klasy drugiej w maju zakończyli udział w ogólnopolskim projekcie Europa i ja. Przez cały rok szkolny raz w miesiącu wykonywali różne zadania i w ten sposób poznawali zwyczaje, zabytki, ciekawe miejsca, potrawy, faunę i florę Włoch. Nauczyli się również liczyć po włosku oraz nazywać niektóre owoce i warzywa. W ostatnim zadaniu samodzielnie wybrali postacie sławnych Włochów, napisali krótką notatkę i zilustrowali swoją pracę.

          • Tydzień Bibliotek

            W związku z obchodami Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klasy III uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej. Tematem spotkania było „Gazeta i czasopismo źródłem informacji”. Pani Bibliotekarka zapoznała dzieci z podziałem czasopism ze względu na częstotliwość ukazywania się ich, na adresata i tematykę. Omówiła różnicę między czasopismem a gazetą. Potem uczniowie opowiadali o swoich ulubionych czasopismach. Na zakończenie zajęć wykonali projekt okładki własnego czasopisma, które chcieliby przeczytać. Dzieci miło spędziły czas.

          • Delfinki w Muzeum Rzemiosła

            Poznajemy dawne zawody

            17 maja 2023 r. dzieci z grupy Delfinki były na wycieczce w Muzeum Rzemiosła w Krośnie. W czasie lekcji muzealnej, spacerując po ekspozycji stałej, poznały dawne zawody. Zobaczyły przedmioty, które w dawnych czasach używano w takich zawodach jak krawiectwo, fryzjerstwo, modniarstwo, tkactwo, szewstwo oraz rymarstwo. Była to ciekawa lekcja historii.

          • Przygoda w Muzeum Lizaka

            Piątek 12 V był długo wyczekiwanym przez uczniów klas I - IIII dniem wycieczki do Muzeum Lizaka w Jaśle. Powitała nas piękna pogoda. Podróż przebiegła w radosnej atmosferze. Na miejscu pani przewodnik w ciekawy sposób opowiedziała o historii powstawania lizaków oraz o ich produkcji na przestrzeni lat. Podczas zwiedzania uczniowie zobaczyli stare maszyny do wyrobu, formowania i pakowania lizaków. Poznali również proces tworzenia karmelu, barwienia, łączenia go w różne kolory. Największą atrakcją było jednak zobaczenie z bliska całego procesu powstawania lizaka, a także bezpośredniego udziału w nim. Uczniowie obserwowali, jak pani za ladą pięknie formuje karmelizowaną gorącą masę, a następnie każdy tworzył własne, słodkie arcydzieło.

          • Delfinki z wizytą u strażaków

            10 maja 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego "Delfinki" były na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Uczestniczyły w zajęciach w sali edukacyjnej "Ognik", dokładnie i z zainteresowaniem obejrzały wozy strażackie i ich wyposażenie. Zdobyły umiejętność zwijania i rozwijania węża gaśniczego.

          • "Moja wymarzona Złota Rybka"

            Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

            W ostatnim czasie został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Moja wymarzona Złota Rybka” zorganizowany przez Muzeum Złotej Rybki oraz Szkołę Podstawową w Dydni. W konkursie wzięła udział liczna grupa uczniów z klasy I. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz imienne zaproszenia do Muzeum Złotej Rybki. Serdecznie gratulujemy naszym artystom i zachęcamy do zobaczenia ich dzieł!

          • 5 maja

            Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

            5 maja 2023 r. obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

            Nasza szkoła włączyła się do akcji edukacyjnej mającej na celu zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej niepełnosprawności intelektualnej. Uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych ubrali się w tym dniu na pomarańczowo lub ozdobili swoją garderobę pomarańczowym elementem.

          • Międzyszkolny konkurs "Zwiastuny wiosny"

            Sukces naszej uczennicy

            Miło jest nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Maja Podkul z klasy I zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym "Zwiastuny wiosny". Na konkurs wpłynęło ponad 50 zdjęć. Musiały się one odznaczać trudnością w uchwyceniu obiektu, tytułem, czystością ujęcia, ciekawym, nieszablonowym kadrem i pomysłowością. Praca konkursowa Mai przedstawiała "Narodziny wiosny". Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

          • WITAJ MAJ, TRZECI MAJ

            232 lata temu, 3 maja 1791 roku, na Zamku Królewskim w Warszawie, Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, uchwalił Ustawę Rządową Rzeczypospolitej Obojga Narodów, powszechnie znaną jako Konstytucja 3 maja. Była ona pierwszą w Europie, a drugą na świecie – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – nowoczesną ustawą zasadniczą normującą ustrój państwowy.

          • Turniej „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

            28.04.2023 r. na stadionie MOSiR w Krośnie odbyła się XXIII edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Dzieci z naszej szkoły rywalizowały z trzema innymi szkołami w kategorii U 12. Drużyna w składzie: Wojciech Zajdel, Oliwier Wojnar, Wiktor Opyd, Hubert Wilk, Marcin Zajdel, Jan Wójtowicz, Bartosz Zubel, Jakub Krzywiecki, Filip Kiklica, Tomasz Najbar, Wojciech Homka, Łukasz Kosiba, Oliwier Futyma, zakończyła swoje zmagania na IV miejscu, otrzymując pamiątkowe medale oraz dyplom uczestnictwa. Cele powyższego turnieju takie jak propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia oraz popularyzacja idei fair play i wychowania przez sport są zbieżne z realizowanym w naszej szkole programem „ Trzymaj Formę”. Gratulujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w nadchodzących majowych Igrzyskach Dzieci.

          • Światowy Dzień Ziemi

            20 kwietnia obchodziliśmy w szkole DZIEŃ ZIEMI, znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale każdego dnia.

          • Warsztaty pszczelarskie w naszej szkole

            W piątek 21.04.2023 r. przedszkolaki z grypy "Misie" i "Delfinki" oraz uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej uczestniczyli w Edukacyjnych Warsztatach Pszczelarskich. Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej wiedzy z życia pszczół. W części teoretycznej, przeplatanej licznymi ciekawostkami i pokazami praktycznymi, dzieci dowiedziały się między innymi: kto zamieszkuje ul, jakie funkcje pełnią w ulu poszczególne pszczoły, poznały budowę ula, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza, dowiedziały się jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. Po części merytorycznej była chwila zabawy i uczniowie robili własną świeczkę z prawdziwego wosku. Jej zapach i wiedza zdobyta podczas tak ciekawych zajęć, na pewno pozostaną w pamięci na długo.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Środa 01.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    •