• „Dzień drzewa”

10 października w ramach obchodów „Dnia drzewa” dzieci z klasy I postanowiły w sposób symboliczny uczcić to święto. Uczniowie mieli okazję do pogadanki na temat znaczenia drzew w życiu człowieka. Poznali budowę drzewa, uczyli się rozpoznawać pospolite gatunki, rozwiązywali zagadki, rozpoznawali drzewa po liściach, mieli również okazję obejrzeć film pt. "Jak wyglądałoby życie na Ziemi bez drzew?" Fundacji Uniwersytet Dzieci. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści stworzyli drzewa ze zgromadzonych klocków.

• W Galerii Sztuki

3 października uczniowie klasy II odwiedzili Galerię Sztuki w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały aktualną wystawę sztuki współczesnej przedstawiającą prace artystów z 10 krajów (Czechy, Finlandia, Japonia, Litwa, Łotwa, Polska, Słowacja, Ukraina, USA, Wielka Brytania).

• „Europejski Dzień Ptaków”

2 października obchodziliśmy Europejski Dzień Ptaków. Uczniowie klasy I świętowali go w Filii nr 2 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat ptaków i poznały o nich wiele ciekawostek. Dodatkowo skorzystały z bogatej oferty książek popularnonaukowych dostępnych w bibliotece i obejrzały zagrożone gatunki. Uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat ptaków pozostających w Polsce i odlatujących do ciepłych krajów na zimę podczas rozwiązywania szeregu zadań przyrodniczych. Zajęcia okazały się bardzo wartościowe i ciekawe!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

30 września najmłodsi uczniowie uczestniczyli po raz pierwszy w wielkiej sportowej akcji o zasięgu międzynarodowym pod nazwą

Europejski Dzień Sportu Szkolnego.

W ramach zajęć dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych przygotowanych przez Akademię Krokieta i Lamy. Wszyscy świetnie się bawili, bo ruch jest świetnym sposobem nauki, receptą na nudę, poprawę humoru i rozładowanie nadmiaru energii, a także narzędziem do wspólnej integracji.

• Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka w klasach I - III miał smak pysznego ciasta oraz radość drobnych upominków przygotowanych przez dziewczynki.

Uczniowie klasy IV świętowali w kawiarni Zaczątek. Klasa V zorganizowała ognisko. Klasy VII i VIIIa wybrały się na kręgle, a klasa VIIIb obejrzała w kinie Helios film „Johnny”.

• Spektakl w wykonaniu grup baletowych RCKP w Krośnie

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły dnia 29 września obejrzeli spektakl baletowy na motywach baśni ,,Kopciuszek" braci Grimm. Spektakl przygotowany został przez grupy baletowe RCKP w Krośnie. W spektaklu brały udział uczennice naszej szkoły.​​​

​​​​​​​​​​​​​​Foto: PAWEŁ MATELOWSKI

Kopciuszek” to historia tytułowej bohaterki, która po stracie swojej ukochanej matki musi przeciwstawiać się kaprysom losu. Wszystko powoli się zmienia, gdy z pomocą przychodzi jej dobra wróżka. Wówczas zaczyna dziać się magia, która na dobre odmienia losy głównej bohaterki. Piękna scenografia, muzyka i wykonanie zostanie na długo w pamięci widzów.

• ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 września 2022 r. klasa 1 obchodziła Światowy Dzień Jabłka. Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania tego owocu.

Obchody „Dnia Jabłka” rozpoczęliśmy od bliższego poznania tego smacznego owocu. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na jego temat. Ponadto uczniowie w ramach zajęć plastycznych wykonali jabłka za pomocą wydzieranki. Podsumowaniem dnia była degustacja owoców.

• Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie to zainicjowana przez parę prezydencką ogólnopolska akcja, która od 2012 roku odbywa się na początku września.

W jedenastej edycji lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza- tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej.

Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem w akcji udział wzięli uczniowie starszych klas naszej szkoły. Przeczytali, m.in. ballady: Romantyczność, Świteź, Świtezianka, Powrót taty, Pani Twardowska, Lilije.

• Witaj szkoło!

1 września to ważna data dla każdego ucznia. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Otwiera się w naszym życiu nowa karta, którą będziemy wspólnie razem zapisywać każdego dnia. W tej uroczystej chwili towarzyszyli nam Prezydent Miasta Krosna pan Piotr Przytocki i jego zastępca pan Bronisław Baran. Był to szczególny dzień dla naszej społeczności szkolnej, gdyż od dnia dzisiejszego funkcję dyrektora szkoły przejęła pani Beata Liebner–Pirga. Prezydenci pożegnali odchodzącą na emeryturę panią Iwonę Kubit, która przez 15 lat była dyrektorką naszej szkoły i powitali nową panią dyrektor życząc jej wielu sukcesów. Oprawę artystyczną przygotowały panie Małgorzata Gierula–Słyś i Anna Landa wraz z uczennicami klasy IV i VIIIa.

• Wyprawka ucznia do klasy I

Wyprawka ucznia klasy I

• PIÓRNIK :
              • 2 ołówki HB
              • temperówka z zamknięciem
              • gumka
              • kredki ołówkowe miękkie, dobrej jakości powyżej 10 kolorów
              • nożyczki bezpiecznie zakończone
              • klej w sztyfcie duży x2
              • linijka (mała, mieszcząca się w piórniku)
              • flamastry
            • ZESZYTY :
              • 16 kartkow
          • Wycieczka do Żarnowca

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I, II i IIIa wraz z wychowawczyniami udali się do Żarnowca. Dzieci najpierw zwiedziły budynek Szkoły Ludowej, której początki sięgają 1886 r. Obecnie na terenie Szkoły Ludowej znajduje się sala lekcyjna, w której można zobaczyć, jak ponad 100 lat temu wyglądały zajęcia szkolne i jakimi posługiwano się pomocami dydaktycznymi. Uczniowie wzięli udział w lekcji kaligrafii. Za pomocą pióra i atramentu uzupełniali litery w swoich kajecikach. Następnie po krótkim posiłku przystąpili do malowania i ozdabiania drewnianych skarbonek, które być może zachęcą niektórych do oszczędzania.

Środa 01.05.2024