Prosimy wszystkich uczniów, którzy nie oddali jeszcze
wypożyczonych z biblioteki szkolnej książek, aby do końca
tego tygodnia czyli do 9 czerwca (piątek) dokonali ich zwrotu.
Prosimy wszystkich uczniów, którzy nie oddali jeszcze
wypożyczonych z biblioteki szkolnej książek, aby do końca
tego tygodnia czyli do 9 czerwca (piątek) dokonali ich zwrotu.
W tym roku szkolnym uczniowie klasy IV wybrali się do Rzeszowa w ramach wycieczki szkolnej. Główną atrakcją był park trampolin – FlyPark, miejsce, w którym można brykać do woli. Pod okiem czujnych instruktorów można wykonywać skoki, podskoki, salta, gwiazdy i inne różne akrobacje. Dla zmęczonych czeka basen z gąbkowymi elementami. Super miejsce!! Następnie uczniowie zapoznali się z historią Rzeszowa, idąc Podziemną Trasą Turystyczną. Pan przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiedział o znajdujących się pod ziemią piwnicach. Po tych atrakcjach uczniowie udali się na obiad. Każdy mógł zamówić ulubioną potrawę w restauracjach typu McDonald’s czy KFC, a przy tym odpocząć i porozmawiać. Ostatnią atrakcją były seanse w kinie 6D. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wybrali filmy i mieli okazję pędzić szybkimi pojazdami razem z ich bohaterami. Do tego podmuchy wiatru, trzęsienia, deszcz, duchy i trudne labirynty. Tylko dla odważnych!! ;) Wycieczka bardzo się udała.
Rozpoczął się tydzień z Kubusiem Puchatkiem. W związku z tym przez kilka dni w naszej szkole będą miały miejsce różne wydarzenia związane z ukochaną przez wszystkie dzieci na świecie książką o niezwykle sympatycznym misiu, który miał bardzo mały rozumek. Stale był głodny i miał chęć na małe Conieco. Cieszył się wszystkim i był wszystkim życzliwy. Jeżeli nawet nie potrafił pomóc, był dumny z tego, że się starał. Stale przekręcał wyrazy i wyśpiewywał swoje mruczanki. Dzisiaj starsi koledzy czytali fragmenty książki młodszym uczniom. Najmłodsi z uwagą słuchali siedząc w kącikach Kubusia Puchatka, które wcześniej przygotowali razem z wychowawcami.
W dniach 30.05 - 2.06.2017 r. uczniowie klasy VI pod opieką pani Iwony Turowskiej i Jolanty Wilk wybrali się w podróż nad nasze polskie morze. Wyprawa rozpoczęła się w Rzeszowie na dworcu PKP, skąd szybki pociąg o wdzięcznej nazwie Pendolino dowieźć miał wesołą gromadkę do Gdańska. Pierwszy dzień spędzili na plażowaniu. Drugiego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzali Gdańsk i udali się w rejs statkiem na Westerplatte. Dzień Dziecka świętowali w Gdyni, gdzie zwiedzili Muzeum Morskie. Ostatni dzień to pożegnalny spacer po Gdańsku i podróż powrotna do domu. Pełni niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień już trochę pachnących wakacjami, lekko ociągając się wrócili do szkoły.
Dzisiaj w klasie II a rozstrzygnięty został klasowy konkurs pod nazwą ,, Mistrz mnożenia i dzielenia ". Wszyscy uczniowie zmagali się w II semestrze z tabliczką mnożenia. Najwyższy wynik osiągnęli Maciej Zajdel i Paulina Zubel, którzy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali drobne upominki. Zwycięzcom gratulujemy, ponieważ ich znajomość mnożenia i dzielenia wykraczała poza program klasy drugiej.
W dniu dzisiejszym Rada Rodziców działająca przy naszej szkole zorganizowała Festyn Rodzinny. Wśród wielu atrakcji przygotowanych z tej okazji, każdy uczestnik mógł bezpłatnie pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach i poskakać w labiryncie. Chętni i spragnieni współzawodnictwa mogli wziąć udział w zawodach sumo lub spróbować swych sił w walkach gladiatorów. Kolejka również ustawiła się do stanowiska, gdzie można było odbyć krótką podróż samochodzikiem. Dla tych, którzy potrafią jeździć na rowerze przygotowany został specjalny tor do wyścigów. Tam odbył się slalom na czas i żółwi wyścig rowerowy. Spragnieni i głodni mogli znaleźć poczęstunek w bogato zaopatrzonym bufecie. Nie zabrakło zimnych napojów, lodów, domowych wypieków czy grillowanej kiełbaski. Pogoda dopisała, słoneczko rozgrzane do czerwoności przypominało nam, że już niedługo wakacje. Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę całej imprezy serdecznie dziękujemy. Największą nagrodą dla wszystkich niech będą beztroskie i radosne buzie dzieciaków, które licznie przybyły na festyn.
W dniu dzisiejszym uczniowie, pracownicy i goście naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania "Jak nie czytam, jak czytam". W tym samym czasie uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach lub poza nimi, aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Przy organizacyjnej pomocy bibliotek stworzyli ogólnopolską akcję, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Sygnał do rozpoczęcia akcji dała pani dyrektor Iwona Kubit. Następnie utworzyliśmy łańcuch za pomocą którego symbolicznie połączyliśmy Bibliotekę Publiczną z naszą Biblioteką Szkolną. Na kilka minut wstrzymany został ruch uliczny przy szkole. Nad bezpieczeństwem uczniów oprócz wychowawców czuwali nasi goście Piotr Szydło - Prezes Zarządu OSP i Marcin Zajdel - Naczelnik OSP Dowódca Jednostki Operacyjno - Technicznej OSP Suchodół oraz pan Marek Toropolski z Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Krosna.
Dzisiaj Dzień Dziecka! W związku z tym dzisiejszy dzień wyglądał inaczej niż zwykle. Zamiast lekcji uczniowie razem z wychowawcami przygotowywali się do tygodnia z Kubusiem Puchatkiem, który jest zaplanowany na przyszły tydzień. Punktualnie o godz.9.00 wszyscy uczniowie udali się na boisko, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe. Mecz piłki nożnej rozegrały między sobą klasy od I do V. Wszystkim towarzyszyły ogromne emocje. Następnie odbywały się zawody lekkoatletyczne. Najmłodsi wybrali się również z tej okazji na lody do cukierni ,,Zaczątek". Wszystkim dzieciom dużym i małym życzymy beztroskiego dzieciństwa, radości i spełnienia marzeń.
W czwartek, 1 czerwca o godz.10.00, uczniowie z całej Polski będą próbowali pobić rekord w czytaniu książek. Rok temu w akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam" wzięło udział ponad 430 tys. uczniów. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji. Uczniowie zbiorą się w jednym miejscu i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę.
„Laboratorium Bezpiecznego Internetu T-Mobile” to nowy edukacyjny projekt T-Mobile realizowany wraz z Fundacją Digital University. Ma on na celu uświadamianie uczniom szkół podstawowych, jak nieograniczone są możliwości Internetu. Internet to ogromne źródło wiedzy, dzięki któremu można się uczyć, poszerzać swoje horyzonty czy dzielić pasje. Naszym obowiązkiem jest wykształcić w młodych ludziach pożądane postawy i nauczyć, jak bezpiecznie z niego korzystać. To właśnie dlatego uczniowie klas II - VI wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w naszej szkole na temat „Bezpieczeństwa w sieci”. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom zagrożeń, które dotyczą: przechwytywania danych z komputera, możliwości monitorowania naszych ruchów w sieci, otwierania podejrzanych plików oraz skutkach udostępniania zdjęć ośmieszających innych i powadze tworzenia silnych haseł. Zajęcia prowadzone były poprzez zabawę, w atrakcyjny i przystępny sposób. Uczniowie korzystali w czasie ćwiczeń z komputerów.
Uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Punktualnie o godz. 10.40 pod bacznym okiem przewodników, zjechali windą pod ziemię. Było to dla wszystkich prawdziwe wyzwanie, ale jak mówi przysłowie: „Strach ma wielkie oczy!”. Pod ziemią na dzieci czekała już kolejka, którą pomknęli w kilometrową trasę pomiędzy szybem Campi i Sutoris. Jazda była niezwykle ekscytująca. Nie przeszkodziło to jednak podziwiać po drodze uroków podziemnych korytarzy. Następnie dzieci podzielone na dwie grupy zaczęły zwiedzać kopalnie. Dzięki stworzeniu multimedialnej trasy turystycznej, za pomocą holograficznych i interaktywnych inscenizacji, dzieci poznały: średniowieczne techniki wydobywania soli, zwyczaje górnicze oraz dawne systemy wentylacyjne i transportowe. Duże wrażenie zrobiło na wszystkich spotkanie ze średniowiecznym górnikiem oraz zwiedzanie kaplicy św. Kingi. Końcowym punktem wyprawy był pobyt w Komorze Ważyn, gdzie można było odpocząć, zjeść posiłek, kupić pamiątki, a nawet rozegrać „podziemny mecz”. Wszystko, co dobre, musiało kiedyś się skończyć. Dzieci wykonały jeszcze pamiątkową, górniczą czapkę i wyjechały windą na powierzchnię. Pobyt w najstarszej w Polsce kopalni pozostanie na długo w pamięci naszych drugoklasistów!
Tydzień z Kubusiem Puchatkiem 5- 10 czerwca 2017 r.
Każda klasa przygotowuje kącik Kubusia Puchatka - maskotki, książki, czasopisma i inne gadżety związane z lekturą ,,Kubuś Puchatek"
Klasy I- III
Klasy IV – VI
Uwaga! Przedłużamy zbiórkę elektrośmieci. Będziemy je zbierać do poniedziałku. Zachęcamy do tego, by w czasie weekendu zrobić porządki w domach i pozbyć się niepotrzebnego sprzętu, który być może zalega na strychu, w piwnicy lub w garażu. Czekamy i przyjmiemy każdą ilość. Przypominamy, że sprzęt wielkogabarytowy możemy odebrać bezpośrednio z domu. Wystarczy zadzwonić pod numer: 667 681 062.
Informujemy, że 24 maja 2017 r. odbędą się klasowe spotkania wychowawców z rodzicami:
25 maja 2017 r. o godz. 16.30 odbędzie się zebranie rodziców uczniów klasy II b.
Dzisiaj na krośnieńskim rynku odbył się rowerowy Happening. Wzięli w nim udział uczniowie klasy VI naszej szkoły pod opieką pani Iwony Turowskiej. Organizatorem akcji jest Fundacja ekologiczna ARKA oraz Miasto Krosno. Na czym polega akcja? Jeździmy na rowerze i wpisujemy przejechane kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl, wybierając cel szczegółowy: Jeżdżę dla dzieci z Krosna. W ten sposób dzieci z naszego miasta otrzymają wymarzone rowery. Fundacja tradycyjnie łączy tematykę ekologiczną ze społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na podanej stronie. Wpisując przejechane kilometry od razu można zobaczyć w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyliśmy emisję CO2, gdybyśmy tę samą odległość pokonywali samochodem.
12 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Książki Filię Biblioteki Publicznej w Suchodole odwiedzili uczniowie klasy I. Wizyta w bibliotece rozpoczęła się od przeczytania tekstu bajki pt. „Jaś i Małgosia”. Po wysłuchaniu utworu i rozmowie na jego temat, dzieci miały możliwość uczestniczenia w zabawach z chustą animacyjną. Następnie wykonywały zakładki do bajek oraz czytały złote myśli dotyczące książek. Wszyscy wykazali ogromną chęć ponownego uczestniczenia w takich zajęciach.
Wyjechaliśmy z parkingu przy naszym kościele parafialnym w kierunku Krakowa o godz. 5.00 rano w strugach deszczu. Do Krakowa – Łagiewnik, dojechaliśmy ok. godz. 9:15. Następnie rodzice przebrali dzieci w stroje pierwszokomunijne i poszliśmy pomodlić się przy relikwiach siostry Faustyny w małym kościółku przy klasztorze. Zwiedzieliśmy cele klasztorną, w której mieszkała święta. Deszcz nadal nie ustawał. O godz. 10:30 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem trzech księży, między innymi ks. Mirka, który sprawował ją w intencji dzieci i rodziców. Po mszy zwiedziliśmy kaplicę w dolnym kościele Bazyliki, i udaliśmy się na spotkanie z Siostrą Miłosierdzia, która przybliżyła nam historię świętej Faustyny i miejsca kultu Bożego Miłosierdzia. Następnie zwiedzieliśmy Muzeum Św. Jana Pawła II, górną Bazylikę, zobaczyliśmy relikwie św. Jana Pawła II oraz kaplicę dolnego kościoła, gdzie znajduje się płyta nagrobna z grobu w Watykanie naszego patrona szkoły. Zmęczeni dotarliśmy do autokaru. Pogoda poprawiła się i po popołudniu na niebie pojawiło się słoneczko. Mimo zmęczenia pozostał nam do zrealizowania jeszcze jeden punkt programu, a mianowicie plac zabaw w Parku Jordanowskim w Krakowie. Dzieci natychmiast się ożywiły, pozostawiły rodziców i pobiegły na rozległy plac zabaw. Zabawa trwała godzinę. Zmęczeni i wyczerpani, ale szczęśliwi bezpiecznie wróciliśmy do Krosna.
Klasa IIa i klasa V wraz z wychowawcami organizują zbiórkę elektrośmieci
Zbiórka odbędzie się w dniach
15 V - 18 V 2017 r
Co to są elektrośmieci?
Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, urządzenia zasilane prądem lub bateriami, z których już nie korzystamy, chcemy się ich pozbyć lub zastąpić nowymi. Zaliczamy do nich: pralki, lodówki, komputery, telefony, radia, telewizory, odtwarzacze MP3, żelazka, wiertarki, telefony komórkowe, kable, baterie i inne podobne sprzęty.
NALEŻY PAMIĘTAĆ, ŻE ELEKTROODPADÓW NIE WOLNO WYRZUCAĆ DO ŚMIETNIKA!
Starych czy zepsutych urządzeń nie należy także przechowywać. Zawierają one toksyczne metale ciężkie oraz niebezpieczne związki chemiczne.
Biorąc udział w naszej akcji, można pozbyć się nie tylko niepotrzebnych przedmiotów, ale przy okazji zadbać o własne zdrowie i nasze otoczenie.
Elektrośmieci można zostawiać w szkole w wyznaczonym miejscu, w szatni w godzinach pracy szkoły. Istnieje możliwość odebrania z domu przedmiotów wielkogabarytowych (pralka, lodówka), w tym celu należy zadzwonić pod numer 667 681 062 by ustalić datę i godzinę odbioru.
Powered by aSc EduPage