Nadszedł czas listopadowej zadumy – Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Wspominamy bliskich, którzy odeszli, odwiedzamy i porządkujemy ich groby. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili uczcić pamięć żołnierzy walczących o naszą Ojczyznę i zaopiekować się ich grobami znajdującymi się na cmentarzu. Grupa młodzieży, pod opieką pani Gabrieli Opyd – Pacuty z zaangażowaniem sprzątała groby poległych. Zgrabione zostały suche liście na nagrobkach i w ich otoczeniu. Uczniowie uporządkowali kwiaty, oczyścili pamiątkowe tablice. Potem przyszedł czas na zapalenie zniczy, chwilę zadumy i modlitwę za spoczywających tu żołnierzy. Była to też doskonała lekcja historii i patriotycznej postawy.
Aktualności
Pamiętamy
Pani Jesień w świetlicy
Dzieci czekały na nią bardzo długo i chociaż w przyrodzie pojawiła się już dawno temu, to do świetlicy przyszła dopiero dzisiaj. Ubrała się specjalnie na tę okazję w piękną sukienkę przystrojoną w jesienne kwiaty i liście. Na głowie miała wianek z jarzębiny, a w ręce trzymała wiklinowy koszyk. Towarzyszyły jej dwie tajemnicze osoby… Chociaż dzień był zimny i wietrzny, to dzieci ze świetlicy przywitały ją bardzo ciepło i zaprosiły do rozmowy. Długo odpowiadała na ich pytania, a potem były zagadki o jesieni i pamiątkowe zdjęcia. Na pożegnanie powiedziała, że odwiedzi świetlicę za rok. Ciekawi jesteście jak wyglądała Pani Jesień? Zobaczcie sami. Jedno jest pewne – ta jesienna Pani miała wiele twarzy!
Wieczór w szkole
Jak uatrakcyjnić życie szkoły? Jak pomóc kolegom i koleżankom w nauce? Jak zorganizować „Noc w szkole”? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiadali wczoraj członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego SP5.
W piątek 27 października w godz. 18.00-22.00 odbył się pierwszy „Wieczór w szkole”. Uczniowie klasy VII, V i IV pod opieką pani Gabrieli Opyd – Pacuty (opiekunki SU) oraz pani Beaty Wietechy – Sysak mogli się przekonać jak wygląda szkoła po zapadnięciu zmroku. W przyjaznej atmosferze planowali pracę SU na bieżący rok szkolny, wykonywali materiały na gazetkę oraz pomagali w porządkowaniu scenografii i rekwizytów koła teatralnego.
Po skończonej pracy przyszedł czas na relaks. Uczniowie mogli oglądać film lub trenować ulubione dyscypliny na hali sportowej. O tym jak wspaniale się bawili, można się przekonać oglądając zdjęcia.
Dorotka w krainie Oz
Dzisiaj uczniowie klas I - III wybrali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na spektakl muzyczny pt. ''Dorotka w krainie Oz". Główna bohaterka sztuki - Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką. Spektakl bardzo się podobał, dzieci żywo reagowały na wszystko, co działo się na scenie. Piękna scenografia, kostiumy i efekty specjalne sprawiły, że z ciekawością przenieśliśmy się do zaczarowanej krainy Oz.
Pasowanie na ucznia
Dzisiaj w naszej szkole o godz. 10.00 odbyło się uroczyste PASOWANIE NA UCZNIA. To był szczególny dzień dla uczniów klasy pierwszej i ich wychowawczyni pani Jolanty Wilk. Towarzyszyli im rodzice oraz starsi uczniowie z klasy VII. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli podczas dwumiesięcznej nauki w szkole. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Pani dyrektor Iwona Kubit przyjęła wszystkich do grona naszej szkolnej społeczności dotykając ramienia każdego ucznia ołówkiem. Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy, aby uwiecznić tą wyjątkową chwilę wykonane zostało klasowe zdjęcie, które na pewno znajdzie się w szkolnej kronice. W radosnym nastroju wszyscy udali się na słodki poczęstunek.
Jubileusz 20-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II
,, Dziś w naszej szkole, jest wielkie święto...” to słowa hymnu szkolnego, które doskonale oddają atmosferę dzisiejszego dnia. To właśnie 16 października 1997 r nasza szkoła otrzymała imię Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w kościele p/w Piotra Apostoła i Św. Jana z Dukli w Krośnie punktualnie o godz. 9.00. Mszę pod przewodnictwem byłego proboszcza parafii ks. prałata Jana Kutyny odprawili wspólnie proboszcz Jan Bielec i ksiądz katecheta Mirosław Wójcik. Po zakończeniu mszy wszyscy udali się do szkoły. Goście obejrzeli wystawę fotograficzną i złożyli podpisy w pamiątkowej księdze. Następnie odbył się na uroczysty apel. W imieniu Prezydenta Miasta Krosna głos zabrał jego zastępca pan Bronisław Baran, który życzył całej społeczności szkolnej wielu sukcesów. Następnie goście z zainteresowaniem obejrzeli specjalnie przygotowany z tej okazji program artystyczny wraz z prezentacją multimedialną. To był szczególny dzień. Stał się bowiem pretekstem do wspomnień o naszym wielkim Patronie, który zawsze był blisko ludzi, a Jego wielki autorytet sprawiał, że cieszył się szacunkiem zarówno wierzących, jak i niewierzących. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię wielkiego Polaka -Jana Pawła II.
Więcej informacji i szczegłówy przebieg uroczystości w zakładce:
Święto Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela był okazją, by podziękować nauczycielom za ich pracę i wychowanie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Jaworska powitała wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrała pani dyrektor Iwona Kubit, która podziękowała wszystkim swoim pracownikom za ich codzienny trud i zaangażowanie. Wręczyła również nagrody dla nauczycieli, pracowników administracji i obsługi. Nagrodę otrzymały panie: Monika Szala – Zajdel wychowawczyni oddziału przedszkolnego, Iwona Turowska wychowawczyni klasy VII, Jolanta Wilk wychowawczyni klasy I oraz panie Krystyna Wilk i Sylwia Szczygieł z obsługi. Część artystyczną przygotowała pani Małgorzata Gierula – Słyś z klasą II. Uczniowie słowami piosenek i wierszy złożyli życzenia z okazji dzisiejszego święta. Do życzeń złożonych przez dzieci dołączyli również przedstawiciele Rady Rodziców. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dedykujemy słowa wiersza:,,Za to, że jednak i że pomimo
za to, że z sercem, za to że z nami
za dni zdobione szczęścia chwilami
za tę cierpliwość z duszą rozdartą
i za tę wiarę, że jednak warto
DZIĘKUJEMY"
Akademicki Dzień Nauki
Uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Iwony Turowskiej i Bogusławy Kustroń wzięli udział w Akademickim Dniu Nauki organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat ,, Problemy akustyki sal widowiskowo – sportowych”. Wzięli udział w warsztatach technicznych, przeprowadzali doświadczenia chemiczne, mogli również przyjrzeć się w jaki sposób programuje się androida.
Młodzieżowy Złaz Po Ziemi Krośnieńskiej
Młodzieżowy Złaz po Ziemi Krośnieńskiej miał na celu:
- ukazanie uczestnikom unikalnych walorów przyrodniczych i krajoznawczych Ziemi Krośnieńskiej
- popularyzowanie form czynnego wypoczynku, rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych i turystyczno- krajoznawczych,
- propagowanie wiedzy o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, uświadomienie turystów o zagrożeniu środowiska naturalnego, zapoznanie ze sposobami ochrony środowiska,
- głównie formami ochrony przyrody oraz uświadomienie roli człowieka w tym procesie,
- edukacja ekologiczna uczestników ZŁAZU,
- integracja dzieci i młodzieży z różnych szkół
W wycieczce wzięli udział chętni uczniowie z klas IV - VII pod opieką pani Gabrieli Pacuty.
SZKOLNY KONKURS O ŚW. JANIE PAWLE II ORGANIZOWANY PRZEZ SZKOŁĘ PODSTAWOWĄ IM. JANA PAWŁA II W KROŚNIE I. Założenia ogólne konkursu.
Szklony Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II adresowany jest do klas I - VII
Tegoroczne hasło konkursu brzmi:
„ŚW. JAN PAWEŁ II- IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ ”
II. Cele konkursu.
- Popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II
- Pogłębianie znajomości nauczania Jana Pawła II i przesłania Jego pontyfikatu
- Kształtowanie postawy szacunku i uznania dla Papieża Polaka
- Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym Janie Pawle II
- Ukazanie świętości życia Jana Pawła II
- Integracja uczniów szkół podstawowych
- Umiejętność współzawodnictwa (konkurencje: wiedza, plastyczne, poetyckie)
III. Zasady konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III i IV- VII szkół podstawowych
2. Każdy może zgłosić do konkursu 1 pracę
IV. Tematyka konkursu
1. Najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły
2. Pontyfikat Jana Pawła
3. W jaki sposób św. Jan Paweł II niósł nadzieję światu i ludziom?
3. Znajomość terminów związanych z pontyfikatem ostatnich Papieży (Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek)
V. Przebieg konkursu
1. Przynoszenie prac konkursowych do końca października 2017 roku.
2. Każdy uczeń przystępujący do konkursu przygotowuje pracę plastyczną (format A3, A4, technika dowolna) na temat „W jaki sposób św. Jan Paweł II niósł nadzieję światu i ludziom?
3. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną jako plakaty, może być wiersz o św. Janie Pawle II, opowiadanie…
Zmiany w podziale godzin

Na stronie w zakładce PODZIAŁ GODZIN, jest dostępny
aktualny plan zajęć.
Zmiany obowiązują od 9 X 2017 r.
Jubileusz 20-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II
16 października mija 20 lat od uroczystości nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Do szkoły na uroczystości przybędzie liczne grono zaproszonych gości.
W związku z tym nie będzie lekcji, a prządek dnia będzie wyglądał następująco:
- godz. 8.00 - zbiórka w szkole, przejście do kościoła
- godz. 9.00 – Msza św. w kościele p/w. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie
- godz. 10.30 – uroczysta akademia
- godz. 11. 30 – zakończenie uroczystości
Uczniów obowiązuje strój galowy.
Świetlica szkolna pracuje normalnie.
Święto Edukacji

W piątek 13 X 2017 r. o godz. 9.30 odbędzie się apel z okazji Dnia Komisji Narodowej.
W tym dniu lekcje odbywają się zgodnie z planem.
Uczniów obowiązuje strój galowy.
Wycieczka do piekarni
Dzisiaj klasa III a z wychowawczynią panią Dorotą Janik wybrała się do pobliskiej piekarni pana Stanisława Kopacza. Uczniowie mogli zapoznać się z poszczególnymi etapami pracy nad wypiekiem pieczywa. Właściciel piekarni oprowadził nas po całym budynku. Najdłużej uczniowie zatrzymali się przy stanowisku cukiernika, gdzie mogli obejrzeć z bliska, w jaki sposób przygotowuje się ich ulubione ciasteczka. Z dużą ciekawością obserwowali moment wkładania i wyjmowania chleba z pieca. Atmosfera była bardzo gorąca. Uczniowie dopytywali o urządzenia usprawniające proces przygotowania ciasta, także o to jak wygląda dzień piekarza, który rozpoczyna się bardzo wcześnie. Dzięki temu na śniadanie możemy zjeść świeże pieczywo. Na zakończenie czekał na dzieci słodki upominek. Teraz uczniowie już wiedzą, kto przygotowuje te wszystkie pyszności, które można zakupić w naszej piekarni. Dziękujemy panu Stanisławowi Kopaczowi za życzliwe przyjęcie.
Konsultacje
Przypominamy, że w środę 4 X 2017 r. w szkole dyżur pełnią wszyscy nauczyciele:Godziny konsultacji:
- Klasy I – III od godz. 16.30 do 17.30
- Klasy IV – VII od godz. 17.00 – 18.00
Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcieliby indywidualnie porozmawiać z uczącymi.
Poszukiwacze zaginionych baterii
Uczniowie naszej szkoły brali udział w XIII edycji konkursu
POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH BATERII w kategorii szkoły podstawowe.
W tym roku zdobyliśmy I miejsce.
Zachęcamy wszystkich do przynoszenia zużytych baterii i pozostawiania ich w pojemniku znajdującym się w holu szkoły.
Przypominamy, że zbieramy również tekturowe rolki i plastikowe nakrętki.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu dzisiejszym odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą samorządu została wybrana uczennica klasy VII Kamila Jaworska, której gratulujemy. Opiekunem samorządu została pani Gabriela Opyd - Pacuta. Nowej przewodniczącej oraz pani opiekun życzymy wielu ciekawych pomysłów na urozmaicenie szkolnej rzeczywistości.
Komunikat Rady Rodziców
Na posiedzeniu Rady Rodziców w dniu 28 IX 2017 r. ustalono kwoty składek w roku szkolnym 2017/2018:
- 35 zł pierwsze dziecko
- 15 zł drugie dziecko
Pieniądze należy wpłacać do 15 listopada.
Przypominamy jednocześnie, że pieniądze są przeznaczone między innymi na nagrody książkowe dla dzieci, paczki, nagrody w konkursach szkolnych, dofinansowanie wycieczek, wyjazdów uczniów na zawody itp.
Dzień Chłopaka
W sobotę 30 września obchodzono Dzień Chłopaka. W niektórych klasach dziewczęta przygotowały prezenty już w piątek w innych chłopcy świętowali w poniedziałek. Przybliżmy sobie historię tego święta. Dzień Chłopca ustanowiony został prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad Tobago. Jest to święto dość młode, obchodzone na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września.Wszystkim chłopcom życzymy :
uśmiechu na twarzy i w sercu radości,
spełnienia marzeń i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka :)
Doładowanie ekowiedzą
Edukacja ekologiczna jest bezwątpienia ważnym aspektem edukacyjnym. Wydział Ochrony Środowiska Miasta Krosna zorganizował w dniach od 25 IX do 30 IX 2017 r. tydzień pod nazwą ,,Doładowanie ekowiedzą”. W ramach wydarzeń uczniowie klas V – VII mogli obejrzeć widowisko teatralne pt. ,, Zielona afera czyli ostatnie śledztwo inspektora Zgrozy” i odbywali warsztaty ekologiczne dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Odbył się happening pod hasłem ,,Zadbaj o klimat”. Wszyscy zwiedzający mogli obejrzeć ekspozycję pod nazwą ,,Rowerowe kino”, czyli kino pod namiotem, w którym uczestnicy pedałując na rowerach sami wytwarzali prąd zasilający komputer odtwarzający pokaz multimedialny. Uczniowie mogli zobaczyć pracownię komputerową zasilaną zieloną energią, zagrać w przestrzenne EKO Memory, czy w przestrzenną grę planszową.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Lipiec 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Marzec 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Sierpień 2017
- Lipiec 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Marzec 2017
- Luty 2017
- Styczeń 2017
- Grudzień 2016
- Listopad 2016
- Październik 2016
- Sierpień 2016
- Lipiec 2016
- Czerwiec 2016
- Maj 2016
- Kwiecień 2016
- Marzec 2016
- Luty 2016
- Styczeń 2016
- Grudzień 2015
- Listopad 2015
- Październik 2015
- Wrzesień 2015
- Sierpień 2015
- Lipiec 2015
- Czerwiec 2015
- Maj 2015
- Kwiecień 2015
- Marzec 2015
- Luty 2015
- Styczeń 2015
- Grudzień 2014
- Listopad 2014
- Październik 2014
- Wrzesień 2014
- Sierpień 2014
- Lipiec 2014
- Czerwiec 2014
- Maj 2014
- Kwiecień 2014
- Marzec 2014
- Luty 2014
- Styczeń 2014
- Grudzień 2013
- Listopad 2013
- Październik 2013
- Sierpień 2013
- Czerwiec 2013
- Maj 2013
- Wszystkie
