Przypominamy jutro akademia z okazji Święta Niepodległości wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy.
Aktualności
Ogłoszenie
Nowe horyzonty edukacji filmowej
W dniu dzisiejszym uczniowie klas IV - VI odbyli lekcje w kinie w ramach realizowanego przez naszą projektu pod nazwą ,,Nowe horyzonty edukacji filmowej". Obejrzeli film , który otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (European Children’s Film Association). ,, Wojna na deski " to film, który opowiada o przyjaźni dwóch chłopców. Zostaje ona wystawiona na próbę. Seria nieporozumień doprowadza do sporu między chłopcami. Dawni przyjaciele stają sie rywalami.
Śniadanie daje moc
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dzisiaj finał akcji, którą rozpoczęliśmy na początku roku szkolnego. Przez cały ten czas zachęcaliśmy uczniów do przynoszenia do szkoły drugiego śniadania, przyrządzaliśmy wspólnie kanapki, sałatki owocowe podkreślając, jak ważne są urozmaicone posiłki. Wspólne posiłki w czasie przerwy śniadaniowej sprawiają, że w naszej szkole bardzo rzadko zdarza się uczeń, który przychodzi do szkoły bez śniadania. Uczniowie klas I - III dodatkowo uczestniczą w europejskich programach ,,Mleko w szkole" i ,,Owoce i warzywa w szkole". Pamiętajmy o 12 zasadach zdrowego odżywania dla uczniów wg Instytutu Matki i Dziecka:
- Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
- Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
- Zawsze myj ręce przed posiłkiem.
- Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
- Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
- Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
- Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
- Dzień bez pięciu porcji świeżych warzyw, owoców i soku to dzień stracony.
- Posiłek obiadowy to zapas siły na aktywne popołudnie.
- Kolację zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
- Dobrą wodą gaś pragnienie.
-
Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.
Komunikat Rady Rodziców
Zapraszam serdecznie na zebranie wszystkich rodziców wybranych do piątek klasowych. Spotkanie odbędzie się w dniu 10 listopada 2016 r (czwartek ) o godz. 17.00. Bardzo prosimy o obecność.
Przewodniczący Rady Rodziców
Janusz Henczel
Jest już imię dla żółwika
Nasz mały szkolny żółwik będzie nosił imię SKORUPEK. Spośród imion
zgłoszonych przez wszystkie klasy, najbardziej spodobała się propozycja klasy II a. Zwycięskiej klasie gratulujemy pomysłowości. W poniedziałek czeka na Was nagroda - niespodzianka. Wszystkich zapraszamy do odwiedzania SKORUPKA w pracowni przyrodniczej w czasie przerw. Zadbajmy o to, by czuł się między nami bezpiecznie i rósł zdrowo, tak byśmy mogli się nim cieszyć przez długie lata.
Zbieramy zużyte telefony komórkowe
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: "Clean Up the World - Sprzątanie Świata 2016" zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ
Zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Do 18 listopada 2016 r. Samorząd Uczniowski przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony. Zebrane telefony zostaną przekazane specjalistycznej firmie recyklingowej dokonującej profesjonalnej utylizacji urządzeń elektronicznych.W tej akcji ekologicznej każda szkoła otrzyma nagrodę oraz każda szkoła ma jednakowe szanse, ponieważ w kategorii nagród liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kg telefonów do ilości uczniów w szkole.
Szkoły które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów otrzymają nowoczesne, CYFROWE APARATY FOTOGRAFICZNE.
Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną NAGRODĘ GŁÓWNĄ do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu np. tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, odtwarzacz DVD, monitor, drukarka, smartfon, konsole i gry video, gry edukacyjne, zapas papieru do ksero itp. do wyboru przez szkoły.
Już jest ...
Od dziś w naszej szkole zamieszkał mały żółwik. W pracowni przyrodniczej pojawło się niewielkie akwarium, w którym schronienie ma ten sympatyczny zwierzaczek. Wszystko to było możliwe dzięki Wam. Wspólna akcja zbiórki pieniędzy sprawiła, że od pomysłu do realizacji droga była bardzo krótka. Dzisiaj wszyscy uczniowie mogli powitać maleństwo w naszej placówce. Teraz musimy należycie zadbać, by małemu niczego nie zabrakło. Najpierw jednak trzeba wybrać dla niego imię. Dla niego, bo to chłopczyk. W związku z tym ogłaszamy plebiscyt. Każda klasa może zgłosić do piątku trzy propozycje imion dla żółwia. Jakie imię otrzyma dowiecie się już w przyszłym tygodniu.
Pamiętamy
Pierwszy listopada to czas zadumy i refleksji. Odwiedzamy groby tych, którzy już nas opuścili. W tych szczególnych dniach będziemy na grobach naszych bliskich wraz z rodzinami. Zapalimy znicze symbole pamięci i łączności z tymi, których nie ma już pośród nas. Zaniesiemy kwiaty. Nasza szkoła od wielu lat tuż przed 1 listopada przypomina naszym uczniom, jak ważna jest pamięć szczególnie o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Często pochowani są w bezimiennych grobach. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIa i IIb wraz z wychowawczyniami udali się na Cmentarz Komunalny w Krośnie, gdzie zapalili znicze na grobach żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Była to również okazja do zapoznania się tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w naszej współczesnej historii.
Jesteśmy już uczniami
26 października 2016 r. o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia. Dzieci w obecności Pani Dyrektor Iwony Kubit i rodziców przedstawiły program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi . Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego przez Panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały szkolne ordery uśmiechu i pamiątkowe dyplomy, a następnie udały się do klasy na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.
„Daj piątaka dla kociaka”
Krośnieński Inspektorat Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” po raz kolejny zaprasza do wzięcia udziału w wielkiej, jesiennej zbiórce karmy. Październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt, w trakcie którego przygotowujemy się do mroźnych i trudnych zimowych tygodni. .
Na dzień dzisiejszy w krośnieńskiej kociarni jest blisko 40 kotów z czego większość to maluchy. Zwierząt ciągle przybywa. Nie brakuje też takich, które wymagają specjalistycznej opieki. Ich wyżywienie i leczenie możliwe jest tylko dzięki darczyńcom.
Tegoroczna zbiórka odbędzie się pod hasłem „Daj piątaka dla kociaka”. W tym momencie najbardziej potrzebujemy wsparcia finansowego, abyśmy mogli opłacić leczenie naszych podopiecznych. Będziemy jednak wdzięczni za każdą pomoc. Bezcenne są puszki z mokrą karmą dla maluchów, których teraz pod swoję opieką mamy najwięcej.
Prosimy o pomoc wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. To mały gest o wielkim znaczeniu. Bądźmy razem w poczuciu odpowiedzialności za tych, którzy nie upomną się sami o pomoc.
Pozdrawiamy
Inspektorzy ds. Ochrony Zwierząt
OTOZ Animals – Inspektorat w Krośnie
Zbiórka w naszej szkole odbywać się będzie w dniach od 2 listopada do 18 listopada !!!
W teatrze
Dzisiaj uczniowie z klas 0 - III udali się do teatru na spektakl pt. ,, Doktor Dolittle". Główny bohater powieści, był lekarzem. Pewnego dnia pojawił się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawiał go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanowiła nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczął zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora zaczęły pojawiać się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją stały się najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykały naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor miał leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. Trudy podróży, uwięzienie przez dzikiego króla Joliginkę sprawiły, że początkowe animozje i złośliwości pomiędzy zwierzętami przerodziły się w przyjacielską więź. Spektakl był bardzo wesoły a widzowie bardzo żywo i spontanicznie reagowali na wszystko, co działo się na scenie.
Komunikat dla rodziców
Przypominamy wszystkim, że 31 października 2016 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. W związku z tym rodzice, którzy nie mogą zapewnić w tym dniu opieki swojemu dziecku proszeni są w terminie do najbliższego czwartku (20 X) zgłosić wychowawcy klasy potrzebę objęcia dziecka opieką świetlicową. Jednocześnie informujemy, że w tym dniu nie pracuje świetlica środowiskowa.
Sukces akcji ,, Daj grosika na żłówika"
Klasa IV i Szkolne Koło Przyrodnicze dziękują wszystkim, którzy wsparli finansowo akcję ,, Daj grosika na żłówika". Zebraliśmy w sumie trzysta trzydzieści pięć złotych i pięćdziesiąt groszy. Dzięki Wam w naszej szkole zamieszka już w przyszłym tygodniu żółwik.
Teraz musicie pomyśleć o imieniu dla zwierzaczka. Od przyszłego tygodnia będziemy prowadzić plebiscyt i wybierzemy najpopularniejsze imię. Szczegóły dotyczące wyboru imienia dla żółwika podamy niebawem.
Dzień Seniora
Dnia 21 października uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego koła teatralnego wzięli udział w apelu środowiskowym z okazji Dnia Seniora, który odbył się w Domu Ludowym. Młodzi artyści zaprezentowali nastrojowe wiersze o jesieni, zaśpiewali dwie piosenki:,,Jesteśmy dziećmi Ziemi"i ,,Stokrotka". W pięknej jesiennej scenerii Pani Jesień obdarowywała gości jabłkami, które niosła w koszu. Recytacjom towarzyszyły dźwięki utworu A. Vivaldiego ,,Cztery pory roku - Jesień". W role recytatorów wcielili się następujący uczniowie: Wiktor Wilk, Kamila Jaworska, Emilia Prugar, Krzysztof Opyd, Mateusz Borowicz, Mateusz Kubit, Szymon Kubit, Julia Majchrowicz, Kornelia Prugar, Martyna Kuźmińska, Magdalena Niepokój, Anastazja Filip.
Daj grosika na żółwika
Od dziś do piątku trwa zbiórka funduszy na zakup szkolnego żółwia wraz z akcesoriami potrzebnymi do jego utrzymania. Koło Przyrodnicze potrzebuje na ten cel około 300 zł. Liczy się każdy grosz. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć akcję bardzo dziękujemy !!!!!
Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego
Wyniki konkursu plastycznego „Św. Jan Paweł II – Papież Miłosierdzia”
PRZEDSZKOLE
I miejsce – Roksana Janusz
KLASY I – III
I miejsce - Wiktoria Jagieło ( klasa III )
Hubert Jaworski ( klasa I )
II miejsce – Julia Jakieła ( klasa II a )
Oliwia Gołąb ( klasa II a )
III miejsce- Weronika Gagatek ( klasa II b )
Maja Sińczak ( klasa II a )
Wyróżnienie otrzymały: Eryka Sarna ( klasa I ), Natalia Lorens ( klasa I ), Sandra Podkul ( klasa III )
KLASY IV- VI
I miejsce – Kornelia Prugar ( klasa IV )
Jaworska Kamila ( klasa VI )
II miejsce – Kacper Hejnar ( klasa V )
Kamila Krzywiecka ( klasa V )
III miejsce- Karol Jaworski ( klasa IV )
Emilia Prugar ( klasa VI )
Wyróżnienie otrzymały: Kinga Wdowiarz ( klasa IV ) i Martyna Kuźmińska ( klasa IV )
Dzień Patrona
W dniu dzisiejszym uroczystą akademią uczciliśmy obchody Święta Patrona Szkoły - Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się apelem przygotowanym przez klasę IV. Uczniowie klasy IV przybliżyli nam sylwetkę papieża, który był „ mistrzem dialogu” i przyjacielem młodzieży. Wskazywał młodym ludziom wzorce postępowania, swoją postawą okazywał niezwykły wręcz szacunek każdemu z kim się spotykał. Następnie udaliśmy się na Mszę św. do kościoła pod wezwaniem św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli. Eucharystię odprawił ks. Mirosław Wójcik. Po mszy zapaliliśmy znicze pod pomnikiem Ojca Świętego. W ramach obchodów Dnia Patrona w szkole zorganizowany został konkurs o tematyce papieskiej pod nazwą Jan Paweł II - papież miłosierdzia. Podczas akademii zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października w Polsce świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Dzień Nauczyciela obchodzimy w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Utworzona 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.
Dzień ten w naszej szkole miał bardzo uroczysty charakter. W imieniu rodziców na uroczystym apelu życzenia dla wszystkich pracowników złożył Przewodniczący Rady Rodziców pan Janusz Henczel a w imieniu uczniów Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Jaworska. Przedstawiciele Rady Rodziców przygotowali dla naszych nauczycieli symboliczny kwiatek. Nasi "milusińscy" nie zapomnieli o swoich wychowawcach i ulubionych nauczycielach składając im serdeczne życzenia.
Pani Dyrektor tradycyjnie już tego dnia podziękowała nauczycielom za trud i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodziła tych nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym wyróżnili się szczególnie. W tym roku nagrodę otrzymały panie: Gabriela Opyd – Pacuta, Małgorzata Gierula – Słyś i Dorota Janik. Swoją nagrodę wręczył również Prezydent Miasta Krosna, otrzymała ją pani Beata Liebner – Pirga.
Część artystyczną przygotowała klasa IIb, która w bardzo humorystyczny sposób podeszła do tematu. Na program złożyły się wiersze, piosenka, scenka rodzajowa oraz taniec.
Wszystkim nauczycielom w dniu ich święta dedykujemy słowa piosenki:
Za pierwsze litery - te trudne i proste,
za piesze wycieczki do parku na wiosnę,
Za uśmiech, cierpliwość nad każdym zeszytem,
za miejsca nieznane - na mapie odkryte,
Za słowa życzliwe, za mądrość i serce,
i za to, że jutro dowiemy się więcej,
za wszystkie zadania, za wszystko, co wiemy:
najpiękniej, jak można, dziś Wam DZIĘKUJEMY!
Międzynarodowy sukces naszego nauczyciela
Tomasz Okoniewski nauczyciel historii w wolnych chwilach fotograf Fotoklubu RCKP, zdobył honorowe wyróżnienia na International Photography Awards, jednym z najważniejszych międzynarodowych konkursów fotograficznych. Pan Tomasz otrzymał 5 wyróżnień w w kategorii amatorów. To jego kolejny sukces. Niedawno uzyskał również tytuł fotograficzny "Artiste FIAP" – artysty FIAP (AFIAP) – przyznany mu przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Paryżu. Jest to pierwszy tak prestiżowy międzynarodowy tytuł dla fotografa z Krosna i okolic. Niewielu Polaków posiada ten tytuł. W tegorocznej edycji konkursu International Photography Awards (IPA) udział wzięło ponad 17 tys. osób, z ponad 160 krajów na świecie. Prace oceniało międzynarodowe jury specjalistów pracujących na co dzień w mediach, wydawnictwach, agencjach reklamowych i galeriach fotograficznych. W tym roku szkolnym pan Tomasz Okoniewski prowadzi w naszej szkole Kółko fotograficzne. Wszystkich, których ciekawi fotografia i jej tajniki zapraszamy na zajęcia.
Komunikat w sprawie akcji „Sprzątanie świata”, obchodów Dnia Edukacji Narodowej i Dnia Patrona Szkoły.
Sprzątanie świata- W związku z udziałem szkoły w corocznej akcji pn.” Sprzątanie świata” - 12.10.2016 r. w godz. 9.45 – 10.30 uczniowie wraz z nauczycielami wezmą udział w zbiórce śmieci. Termin przeprowadzenia akcji może zostać przesunięty ze względu na warunki atmosferyczne.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
W dniu 13.10.2016 r. obchodzony będzie w szkole Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Apel z tej okazji rozpocznie się o godz. 8.50. Po apelu lekcje odbywać się będą wg. planu zajęć obowiązującego w tym dniu. Przypominamy uczniom o obowiązującym stroju galowym.
- Dzień 14.10.2016 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie, którym w tym dniu opieki nie mogą zapewnić rodzice mogą skorzystać z opieki świetlicowej. Świetlica w tym dniu czynna będzie w godz. od 8.00 do 15.00.
Dzień Patrona
- W dniu 17.10.2016 r. (poniedziałek) obchodzony będzie w szkole Dzień Patrona. W tym dniu nie będzie zajęć dydaktycznych.
Plan uroczystości przedstawia się następująco:
- dzieci przychodzą do szkoły na godz. 8.00 w strojach galowych i spotykają się na zajęciach z wychowawcami,
- 8.45 - uroczysta akademia,
- 9.30 - wyjście do kościoła,
- 10.00 – Msza Święta, po mszy przejście pod pomnik papieski,
- 11.30 – powrót do szkoły, po powrocie z kościoła nie ma zajęć dydaktycznych, świetlica szkolna pracuje normalnie.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Lipiec 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Lipiec 2018
- Czerwiec 2018
- Maj 2018
- Marzec 2018
- Luty 2018
- Styczeń 2018
- Grudzień 2017
- Listopad 2017
- Październik 2017
- Wrzesień 2017
- Sierpień 2017
- Lipiec 2017
- Czerwiec 2017
- Maj 2017
- Kwiecień 2017
- Marzec 2017
- Luty 2017
- Styczeń 2017
- Grudzień 2016
- Listopad 2016
- Październik 2016
- Sierpień 2016
- Lipiec 2016
- Czerwiec 2016
- Maj 2016
- Kwiecień 2016
- Marzec 2016
- Luty 2016
- Styczeń 2016
- Grudzień 2015
- Listopad 2015
- Październik 2015
- Wrzesień 2015
- Sierpień 2015
- Lipiec 2015
- Czerwiec 2015
- Maj 2015
- Kwiecień 2015
- Marzec 2015
- Luty 2015
- Styczeń 2015
- Grudzień 2014
- Listopad 2014
- Październik 2014
- Wrzesień 2014
- Sierpień 2014
- Lipiec 2014
- Czerwiec 2014
- Maj 2014
- Kwiecień 2014
- Marzec 2014
- Luty 2014
- Styczeń 2014
- Grudzień 2013
- Listopad 2013
- Październik 2013
- Sierpień 2013
- Czerwiec 2013
- Maj 2013
- Wszystkie
