• „Krajobrazy Polski”

            Miło nam poinformować o wynikach klasowego konkursu plastyczno- informatycznego „Krajobrazy Polski” przeprowadzonego w III b. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę w programie Paint, w ramach realizacji jednego z punktów Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego„ Z kulturą mi do twarzy”.

            I miejsce zajęła Natalia Zajdel, II miejsce zdobył Oliwier Futyma, a III miejsce Milena Szydło. Wyróżnienia trafiły do: Adriana Trybusa, Weroniki Zajdel, Anny Gębuś i Krystiana Zajdla.

          • „Mała książka – wielki człowiek”

            Uczniowie klasy I otrzymali dzisiaj w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” upominki książkowe.

            Kampania została przygotowane z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą specjalnie dla nich przygotowanych książek, pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest zdobywanie umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu czerpana przyjemności z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

        • Pamiętamy
          • Pamiętamy

            Tuż przed dniem Wszystkich Świętych, 29 października dzieci przedszkolne oraz uczniowie klasy I zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym mieszkańców naszej dzielnicy, którzy polegli w czasie walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

            Uczniowie klasy II zapalili znicze na cmentarzu, na grobach żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej.

          • Wizyta klasy II w Bibliotece Publicznej

            25 października 2021 uczniowie klasy II odwiedzili Filię Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Tematem spotkania była jesień i zmiany zachodzące w przyrodzie. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki na temat jesieni, jej oznak i charakterystycznych cech. Dzieci rozwiązywały zagadki o jesieni i próbowały swoich sił w quizach. Pani bibliotekarka przygotowała kosz pełen skarbów, które należało rozpoznać po dotyku z zamkniętymi oczami.

        • Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III
          • Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III

            Święto Odzyskania Niepodległości klasy I - III uczczą konkursem recytatorskim wierszy patriotycznych.

            Konkurs odbędzie się 8 listopada 2021 r w naszej szkole.

            Celem konkursu jest przede wszystkim kształtowanie uczuć patriotycznych oraz rozwijanie umiejętności recytatorskich wśród dzieci.

            Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do prezentacji jednego wiersza o tematyce patriotycznej dostosowanej do możliwości odtwórczych wykonawcy.

          • Jestem widoczny - jestem bezpieczny

            Każdego roku uczniowie klas pierwszych krośnieńskich podstawówek biorą udział w projekcie realizowanym przez miasto Krosno. Dzieci noszące odblaski są bardziej widoczne, szczególnie w okresie jesienno – zimowym, a to znaczy bardziej bezpieczne. W związku z sytuacją epidemiologiczną w trosce o zdrowie uczniów, spotkanie edukacyjne odbyło się bezpośrednio w szkole. Rozmowy i konkursy o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym, z uczniami tradycyjnie prowadzili krośnieńscy policjanci, strażacy i strażnicy miejscy. Uczniowie otrzymali pakiety gadżetów odblaskowych ufundowanych przez Prezydenta Miasta Krosna - breloczki LED, zawieszki odblaskowe oraz kolorowankę edukacyjną o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

          • Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły

            14 października obchodzimy święto edukacji, czyli Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich osób związanych z oświatą. Społeczność naszej szkoły obchodziła w tym dniu podwójne święto – Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Patrona Szkoły. Najpierw odbyła się uroczysta msza w kościele św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli. Następnie wszyscy uczestniczyli w apelu przygotowanym przez uczniów klasy VI. Zgodnie z tradycją w tym dniu przyznawane są również nagrody. Otrzymują je nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy administracji i obsługi. W tym roku nagrodę dyrektora szkoły otrzymały panie: Beata Liebner – Pirga, Jolanta Wilk, Teresa Popielarz, Agata Zajdel i Dorota Wojnarowska. Nagrodę Prezydenta Miasta Krosna otrzymała pani Bogusława Kustroń. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

          • Widowisko baletowe "Jaś i Małgosia"

            12 października 2021.r uczniowie klasy II i IIIa wybrali się do RCKP na widowisko baletowe oparte na motywach baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. W przestawieniu wystąpiły wszystkie grupy baletowe RCKP.

            Wystąpiła również uczennica naszej szkoły Ewa Wyderka z klasy II.

            „Jaś i Małgosia” to spektakl baletowy opowiadający o rodzeństwie, które pozostawione w lesie przez rodziców trafia do chatki złej czarownicy. Całe widowisko to prezentacja szeregu kolejnych zdarzeń i perypetii głównych bohaterów, którzy nie tylko próbują wydostać się z pułapki, ale również szczęśliwie wrócić do rodzinnego domu.

          • Tak świętowaliśmy Dzień Chłopaka

            Wszystkim wiadomo, że dzień 30 września to dzień, kiedy swoje święto mają chłopcy. Klasy VI i VIIa ten nieco pochmurny dzień spędziły na wycieczce. Uczniowie wraz z wychowawczyniami wybrali się na krośnieńską starówkę, gdzie zwiedzili wystawy stałe w Muzeum Podkarpackim, które mieści się w Pałacu Biskupim przy ulicy Józefa Piłsudskiego 16. Wystawy zatytułowane były: „Historia oświetlenia” (z największą kolekcją lamp naftowych w Europie),
            „Pradzieje Podkarpacia – Przeszłość Ożywiona”, „Z dziejów Krosna i regionu”, „Galeria twórców krośnieńskich XIX i XX wieku” oraz „Szkło podkarpackich hut”. Zwiedzających po muzeum oprowadzał przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał o eksponatach zgromadzonych na wystawach. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, że w muzeum znajdują się obrazy Władysława Niepokoja, artysty malarza, który pochodził z Suchodołu.

          • Z wizytą w szkolnej bibliotece

            5 października 2021 r. uczniowie klasy I odwiedzili szkolną bibliotekę. Zapoznali się ze zbiorami przeznaczonymi dla uczniów klas młodszych i z zasadami korzystania z księgozbioru szkolnego.

            Każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i może już samodzielnie wypożyczać książki.

            Uczniowie zapoznali się również z regulaminem szkolnego konkursu:

        • Tak się składa
          • Tak się składa

            Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w 8. Rodzinnym Konkursie "Tak się składa..."

            Chcemy pokazać światu, że jesteście! Wielka rzesza fanów klockowych konstrukcji ukrywa fantastyczne budowle w zaciszu domowego ogniska. Dajemy Wam, młodzi konstruktorzy okazję do odkrycia swoich pasji i talentów - „Ja, Majka, Wojtek, Julka, Staś” jestem super i potrafię budować takie konstrukcje jak nikt inny. To jest MOJA budowla i jestem z niej dumny”. Najważniejszą ideą konkursu jest oderwanie dzieci i młodzieży od portali społecznościowych i gier komputerowych poprzez wskazanie ciekawych form aktywności, podniesienie poczucia własnej wartości i odwagi w podejmowaniu rywalizacji.

          • Fundusze Europejskie



            Nasza szkoła przystąpiła do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Ten bezpłatny projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych klas 6-8 z pięciu województw Polski Wschodniej.
            Jego cel to przybliżanie wiedzy o Funduszach Europejskich.

        • „Myślę, więc nie śmiecę”
          • „Myślę, więc nie śmiecę”


            Już 28 raz nasi uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli sprzątać szkolne place zabaw, boisko, teren wokół szkoły i dzielnicę.

            Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

            Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Czwartek 09.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    •