• 5 maja

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja przypada ważne święto – Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

To możliwość przypomnienia społeczeństwu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną są takimi samymi ludźmi jak wszyscy – tak samo kochają, bawią się, płaczą, cierpią i walczą ze swoimi słabościami. Chcą się uczyć, pracować, poznawać świat, choć często napotykają bariery.

• Życie bez strachu

Komenda Miejska Policji w Krośnie w dniu 13.04.2021r. rozpoczyna akcję edukacyjno - informacyjną pn. Życie bez strachu, której celem jest pomoc ofiarom przemocy domowej i zmniejszenie zjawiska przemocy w rodzinie na terenie powiatu krośnieńskiego.

Bardzo trudna sytuacja osób dotkniętych przemocą domową związana z pandemią i obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, w której często ofiary przemocy zostają zamknięte w domach ze sprawcami jej stosowania, skłania nas do podjęcia zdecydowanych działań ukierunkowanych na pomoc pokrzywdzonym tym zjawiskiem.

Mając świadomość, że osoby takie często nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, wdrażamy innowacyjne działania edukacyjno - informacyjne zmierzające do zmniejszenia tego zjawiska oraz zwiększenia dostępności pomocy wszystkim ofiarom przemocy domowej.

Prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krośnie działania skierowane zost

• Radosnego Alleluja!!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
            przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
            Radosnego, wiosennego nastroju,
            serdecznych spotkań w gronie rodziny
            i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja".

Wielkanoc nastała, moc radości nam dała!
            Życzymy więc wiosny i obfitości.
            Niech ten czas Wam upłynie w pokoju i miłości
            Z okazji Wielkanocy niech życzenia nabiorą mocy
            W sercu pogody, a w dyngusa dużo wody.

• Ostatnie pożegnanie

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 24 marca 2021 r. odszedł do wieczności

śp. Józef Habrat

nasz emerytowany Kolega, nauczyciel wielu pokoleń młodzieży, opiekun i organizator drużyn harcerskich, którego wspominać będziemy, jako życzliwego i pogodnego człowieka

Wyrazy głębokiego współczucia

• I Ty możesz pomóc...

Szkolne Koło PCK zachęca do udziału w akcji charytatywnej „I Ty możesz pomóc”.

Zbierane będą artykuły spożywcze, kosmetyki oraz środki czystości. Wszystkie produkty zostaną przekazane potrzebującym rodzinom.

Artykuły prosimy przynosić w woreczkach lub reklamówkach z dołączoną karteczką (imię, pierwsza litera nazwiska, klasa, do której uczęszcza uczeń).

• Zimowe pejzaże - rozstrzygnięcie konkursu

Zima, która w tym roku wyjątkowo obdarowała nas śniegiem, była inspiracją dla najmłodszych artystów z klas I - III. Nasi uczniowie od wielu lat chętnie biorą udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Miejski Zespół Szkół nr 1 w Krośnie.

Celem konkursu było: rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata, przedstawienie różnymi środkami plastycznymi zabaw zimowych, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz kształcenie i wychowanie dzieci poprzez sztukę.

• „Portret Świętego Mikołaja”

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie – Zakład Pedagogiki zorganizowała konkurs plastyczny „Portret Świętego Mikołaja” dla dzieci w wieku przedszkolnym. W konkursie wzięły udział również dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Miło nam poinformować, że wyróżnienie otrzymała praca Liliany Węgrzyn z grupy „Delfinki”.

• Komunikat w sprawie organizacji nauki szkolnej

Do końca lutego funkcjonowanie szkół i placówek pozostaje na tych samych zasadach

Podczas konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki poinformował o dalszych decyzjach związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Przez najbliższe dwa tygodnie szkoły i placówki będą działały na dotychczasowych zasadach. W trybie stacjonarnym będą uczyły się dzieci z klas I-III szkół podstawowych, pozostałe grupy uczniów – nadal w trybie zdalnym. Kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania szkół i placówek będą podejmowane pod koniec lutego.

Poniedziałek 20.05.2024