• BohaterON – włącz historię!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

• Przygoda w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

22 września klasa I wybrała się do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, w czasie których malowali drewniane ptaki i ozdabiali je różnokolorowymi wzorami według własnego pomysłu. Każdy swoje wspaniałe dzieło zabrał na pamiątkę do domu. W czasie pobytu w Etnocentrum uczniowie zwiedzili budynek dawnego dworca kolejowego. Dzięki nowoczesnej technologii odbyli interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, podczas których poznali życie codzienne i dawne zwyczaje mieszkańców naszych okolic. Wysłuchali legend związanych z naszym rodzinnym miastem. Poznali lokalne historie, zwyczaje i obrzędy. Aktywna forma zajęć sprawiła, że dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością podejmowały każde wyzwanie.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień kreatywności i zabawy. Z tej okazji uczniowie klasy III b poznali historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w swoje możliwości. Następnie dzieci wykonały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

• Wycieczka do Żarnowca

W czwartek 9 września, korzystając z pięknej pogody, klasa III B odbyła wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. W ramach zwiedzania muzeum uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt: "Życie i twórczość Marii Konopnickiej". Lekcja ta przybliżyła dzieciom postać tej sławnej i ważnej dla polskiego narodu poetki i pisarki, związanej z naszym regionem. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w XIX-wiecznej Szkole Ludowej w Żarnowcu, gdzie obecnie mieści się muzeum. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kaligrafii, na których odwzorowywali pismo za pomocą pióra i atramentu z kałamarza, tak jak to robiono w tamtych czasach. Było to bardzo ciekawe i zajmujące doświadczenie.

• Startuje nabór wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022

W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków o przyznanie stypendium szkolnego (socjalnego) dla uczniów w nowym roku szkolnym 2021/2022 Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krosna przypomina najważniejsze informacje, które mogą się przydać przy ubieganiu się o pomoc finansową.

Stypendium szkolne może otrzymać uczeń mieszkający na terenie Gminy Miasto Krosno, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna. Uprawnieni uczniowie szkół publicznych i niepublicznych, niepublicznych szkół artystycznych oraz słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie

• Rozpoczęcie roku w przedszkolu

W dniu 1 września przedszkole zaczyna swoją działalność o godzinie 7.30 i pracuje do godziny 15.30.

Dzieci wchodzą wyznaczonymi wejściami, maluchy bocznym, starym wejściem od strony ulicy Grunwaldzkiej a starszaki głównym wejściem do szkoły.

Dziecko przyprowadza i wchodzi do szkoły jeden rodzic z zachowaniem reżimu sanitarnego, który obowiązuje w naszej placówce (maseczka, dezynfekcja rąk).

• Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci 3 i 4-letnich (gr. „Misie”), które wcześniej nie uczęszczały do przedszkola przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Krośnie, odbędą się 30 i 31 sierpnia (poniedziałek, wtorek).

I grupa zaczyna o godzinie 830, a II grupa o godzinie 1030 .

I Grupa (8.30) II Grupa (10.30)

• UMIEM PŁYWAĆ

Od 6 września 2021 r. rusza kolejna edycja programu powszechnej nauki pływania "UMIEM PŁYWAĆ" dla uczniów klas I-III.

Zapisy prowadzone będą w KASIE PŁYWALNI przy

UL. WOJSKA POLSKIEGO 45 A,

według poniższych wytycznych:

• KLASA 1: zapisy od 2 września od godziny 08:00

• KLASA 2: zapisy od 1 września od godziny 10:00

• Wyniki egzaminu ósmoklasisty

Zgodnie z zapowiedzią Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, 2 lipca od godz. 10.00 uczniowie mogą poznać swoje wyniki online, w systemie ZIU (SIOEO). Uczniowie logują się do systemu za pomocą numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole na małej prostokątnej karteczce.

9 lipca będą wydawane w szkole zaświadczenia o wynikach egzaminu.

• Wyróżnienie w konkursie

Miło nam poinformować, że

uczennica klasy V

Amelia Durał otrzymała

wyróżnienie

w VI Międzyszkolnym Konkursie

Poezji Anglojęzycznej

organizowanym przez

Szkołę Podstawową nr 4

im. Eugeniusza Kolanki w Krośnie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Instaling

Innowacyjne narzędzie do zapamiętywania nowych słów - podsumowanie XVI edycji

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w XV i XVI Edycji Programu InstaLing dla Szkół. Jest to program pod patronatem MEN oparty na inteligentnym algorytmie powtórek dopasowujący powtórki do tzw. krzywej zapominania.

Czwartek 09.05.2024