• Nasza świetlica

• Nasza świetlica mieści się na parterze, składa się z jednej dużej sali. Wyposażona jest w stosowne gry, puzzle, zabawki, instrumenty muzyczne, telewizor, video, radio z odtwarzaczem CD, komputery z dostępem do internetu oraz inne pomoce umożliwiające naukę, relaks, wypoczynek. Korzystamy również z sali gimnastycznej i placu zabaw zlokalizowanego na terenie szkoły.

Zapewniamy dzieciom opiekę wykwalifikowanej kadry codziennie w godzinach od 11.30 do 15.30.

Główne cele pracy:

- zapewnienie opieki dzieciom rodziców pracujących zawodowo (głównie z kl. I - III),   a w uzasadnionych przypadkach również dzieciom z klas wyższych)

- wspieranie dzieci w ich wszechstronnym rozwoju.

Wychowawcy świetlicy pracują według opracowanego planu. Staramy się wykorzystywać różnorodne formy i metody pracy. W pracy stosujemy elementy socjoterapii, kształtujemy postawy prospołeczne, uczymy konstruktywnego rozwiązywania konfliktów poprzez odpowiednią komunikację.

Proponujemy uczniom:

• zajęcia artystyczne (m.in. muzyczne, plastyczne, techniczne),
          • gry i zabawy ruchowe w sali i na świeżym powietrzu,
          • konkursy,
          • pomoc przy odrabianiu lekcji,
          • wspólne czytanie ciekawych książek,
          • zajęcia o charakterze profilaktyczno-wychowawczym i inne.

Dzienny rozkład zajęć przedstawia się następująco:

11.30 -   Obiad

12.00 -  Przyjmowanie dzieci do świetlicy, rozmowy indywidualne, gry stolikowe, odrabianie lekcji.
                        Program zajęć związany z tematem tygodnia.

Organizacja nauki własnej, czytanie bajek, baśni, gry stolikowe, zajęcia w kącikach  zainteresowań,                słuchanie nagrań, oglądanie filmów wideo, spacery, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

14.00 -15.30 -  Zajęcia relaksacyjne.

Porządkowanie świetlicy.

Rozchodzenie się do domów.

Zapisy do świetlicy możliwe są po wypełnieniu przez rodzica/opiekuna odpowiedniej karty zapisu dziecka do świetlicy szkolnej, która dostępna jest bezpośrednio w świetlicy.