• Szkolna pracownia komputerowa

• Zajęcia z informatyki oraz niektóre zajęcia w ramach innych przedmiotów odbywają się w pracowni komputerowej, którą  szkoła otrzymała w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla szkół", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Deklaracja przystąpienia do projektu składana była do Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie dwukrotnie, w 2005 i 2006 r. Należało spełnić wiele warunków wstępnych, by wziąć udział w projekcie – szkolenia dla nauczycieli, administratora pracowni, przygotowanie łącza internetowego, sali, zabezpieczeń elektrycznych, antywłamaniowych.

W czerwcu 2007 r. szkole została przekazana nowoczesna pracownia składająca się z 10 komputerów, skanera, drukarki, komputera przenośnego, rzutnika oraz serwera. Komputery wyposażone zostały w nagrywarki CD, DVD, 17 calowe monitory LCD. Oprogramowanie: Microsoft Windows Server 2003 for Small Buisness Server, Windows XP Professional PL, pakiet Office 2003, oprogramowanie antywirusowe. Sprzęt jest nowoczesny, zapewniający doskonałe warunki pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Dzięki pozyskanej pracowni nauczyciele mają możliwość wykorzystania komputera na swoich przedmiotach. Efektem tego są nowoczesne i ciekawe lekcje wychodzące naprzeciw powszechnej edukacji informatycznej społeczeństwa. Uczniowie mają do dyspozycji narzędzia umożliwiające multimedialną edukację na lekcjach przedmiotowych. Dzięki takim działaniom spełniony będzie główny cel EFS jakim jest : „budowa otwartego, opartego na wiedzy społeczeństwa poprzez zapewnienie warunków do rozwoju zasobów ludzkich w drodze kształcenia, szkolenia i pracy".

W roku szkolnym 2013/2014 pracownia informatyczna otrzymała nowe komputery wraz z oprogramowaniem, tablicę interaktywną i stoły uczniowskie.

W salach lekcyjnych została zainstalowana sieć komputerowa z dostępem do internetu. Dzięki temu szkoła mogła wdrożyć dziennik elektroniczny. Dostęp do dziennika otrzymali rodzice wszystkich uczniów i mogą na bieżąco śledzić postępy dzieci.