• Obchody 100 lecia szkoły

• 100 lecie istnienia nasza szkoła świętowała 16 października 2002 roku. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 8.30 od odprawienia mszy św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Piotra i Jana z Dukli. Mszę odprawił ks. Proboszcz Jan Kutyna. W szkole wszystkich powitała pani Dyrektor mgr Grażyna Zajdel.

Następnie pani Dyrektor w budynku szkolnym uroczyście otworzyła wystawę poświęconą 100 – tu leciu szkoły. Cieszyła się ona ogromnym powodzeniem nie tylko wśród przybyłych gości, nauczycieli i mieszkańców dzielnicy, ale również wśród uczniów, na starych fotografiach próbowali odszukać swych dziadków czy rodziców.

Odbył się uroczysty apel łączący trzy wielkie wydarzenia obchody 100 - tu lecia,  Dnia Patrona oraz Święta Edukacji Narodowej.

Wśród licznie przybyłych na uroczystość gości był  ówczesny Wiceprezydent Krosna pan Henryk Rospond, przedstawiciel krośnieńskiej delegatury Kuratorium Oświaty pan Zygmunt Pelczar, przewodniczący Rady Dzielnicy pan Bronisław Burek, dyrektorzy krośnieńskich szkół, nauczyciele uczący kiedyś w szkole, rodzice i  absolwenci.

To ważne dla naszej społeczności szkolnej święto opisywała lokalna prasa.

Opracowała na podstawie Kroniki szkolnej oraz wycinków prasowych:

Dorota Janik