• Otwarcie sali gimnastycznej i placu zabaw dla dzieci

• Dzień 9 maja 2012 roku to szczególny dzień dla naszej szkoły i dzielnicy, ponieważ zostały przekazane do użytkowania dwa piękne obiekty: sala gimnastyczna i plac zabaw „Radosna Szkoła”. Zarówno sala jak i plac zabaw wybudowane na miarę oczekiwań i technologii XXI wieku, służyć będą nie tylko młodzieży szkolnej, ale także mieszkańcom dzielnicy i całego miasta. Nasze oczekiwania spełniły się i powstanie sali stało się faktem. Wymagało to wiele trudu, zaangażowania, poświęcenia, cierpliwości i wytrwałości.

Historia budowy sali sięga 15 lat. Inicjatorami inwestycji byli końcem lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia przedstawiciele lokalnego i szkolnego środowiska. Powstał społeczny komitet budowy sali gimnastycznej, który zgromadził kwotę 40 tys. zł. Ze zgromadzonych przez mieszkańców środków zapłacona została dokumentacja techniczna. Niebagatelną rolę odegrał zmarły 4.04.2012 r. pan Bronisław Burek, jeden z najbardziej zasłużonych społeczników w Suchodole, radny Krosna przez sześć kadencji.

Budowa sali ruszyła w marcu 2011 roku. Trwała niecałe dwa lata. Do tej pory uczniowie odbywali zajęcia wychowania fizycznego  na tzw.  małej sali mieszczącej się  w suterenach. Hala gimnastyczna kosztowała nieco ponad 3 mln zł, 900 tys. zł pochodziło od Ministerstwa Sportu. Długo wyczekiwany obiekt ma 880 metrów kwadratowych powierzchni, sama arena jest szeroka na ponad 18,3 m, długa na 36,6 m. Znajduje się tu  pełnowymiarowe boisko do piłki siatkowej, koszykowej, ręcznej, tenisa ziemnego i dyscyplin pokrewnych. Podłoga pokryta jest bezpieczną, sztuczną nawierzchnią. Są też szatnie, natryski i magazyny, a przed halą – parking. Tego samego dnia oficjalnie otwarty został także przyszkolny plac zabaw. To kolejny obiekt w Krośnie, który powstał w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła''. Inwestycja kosztowała 120 tys. zł, z czego połowę stanowiło dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji.

Sala gimnastyczna w Suchodole

- Jestem niezmiernie szczęśliwa, że jako dyrektor doczekałam powstania nowej sali gimnastycznej, ponieważ dotąd przy naszej szkole nie było takiego obiektu. Mieliśmy tylko małą, zastępczą salkę, więc dla naszej dzielnicy, naszych dzieci jest to wielka sprawa.  Placu zabaw też do tej pory nie mieliśmy, a jest to radosne dla nas tym bardziej, że mamy w szkole również oddziały przedszkolne, więc dzieci będą mogły korzystać z tych urządzeń i bawić się na świeżym powietrzu – podkreślała pani dyrektor mgr Iwona Kubit.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali pan Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki wraz z Wiceprezydentem  panem Bronisławem Baranem w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miasta Krosna pana Zbigniewa Kubita oraz pani dyrektor Iwony Kubit. Nowo wybudowany obiekt poświęcił proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie ks Jan Bielec.

Sala gimnastyczna w Suchodole

Na uroczystość przybyli również między innymi: Naczelnik Wydziału Edukacji pani Grażyna Gregorczyk, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Radni Miasta Krosna, dyrektorzy krośnieńskich szkół oraz dawni nauczyciele i pracownicy szkoły, mieszkańcy dzielnicy i sympatycy szkoły wraz z całą szkolną społecznością.

Specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny nawiązywał w humorystyczny sposób do wydarzeń poprzedzających tę uroczystą chwilę. Goście mogli podziwiać popisy artystyczne naszych uczniów.

Prezentowały się również kluby sportowe do których uczęszczają nasi uczniowie.

Dziękujemy wszystkim osobom czynnie przez wiele lat angażującym się  w działania, które doprowadziły do tego radosnego finału. Niech nagrodą dla Was wszystkich będzie szczery uśmiech naszych szczęśliwych dzieci.

Opracowała : Dorota Janik