• Sukces naszego ucznia

• Gratulujemy!!!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII, Jakub Opyd, został finalistą Przedmiotowego Konkursu z Matematyki zorganizowanego dla uczniów szkoły podstawowej przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Dzień Ziemi. Konkurs „Czy masz świadomość ekologiczną”

• Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny dla uczniów klas VI i VII pod hasłem „Czy masz świadomość ekologiczną”. Okazało się, że najlepszą świadomością ekologiczną wykazali się uczniowie klasy VIIa, pierwsze miejsce zajął Szymon Habrat, drugie miejsce zajęła Wiktoria Horak, a trzecie Maja Sińczak. Zwycięzcom gratulujemy!!!

• Wizyta szkolnego koła LOP w RDLP w Krośnie

• Przed świętami Wielkiej Nocy wszyscy członkowie szkolnego koła LOP odwiedzili „Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie", gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych „Drzewa naszych lasów - rola i funkcje lasu”. Na początku dowiedzieliśmy się, jakich drzew używamy na co dzień jako opał, jakie drzewa są nam najbardziej potrzebne i jakie najczęściej wykorzystywane. Po krótkim wykładzie przewodniczka oprowadziła nas po lesie oraz podała najważniejsze informacje odnośnie mijanych przez nas drzew. Na końcu mieliśmy okazję rozpalić ognisko i upiec na nim smakołyki lub kiełbasę.

Zosia Wojtuszewska

• Świat w jednym miejscu

• Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania książką. Tegoroczne hasło  brzmi: ,, Biblioteka - świat w jednym miejscu" i odnosi się do biblioteki jako mikro- i makrokosmosu jednocześnie. Cały świat można spotkać w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie jest w bibliotece na wyciągnięcie ręki.

To w związku z tym świętem uczniowie klasy I przyjęli zaproszenie do Bibloteki Publicznej. W trakcie zwiedzania bibloteki uczniowie poznali zasady wypożyczania książek oraz zachowania w bibliotece. Dzieci mogły również obejrzeć wybrane pozycje książkowe.

• Żywa lekcja przyrody

• W dniu 9 V 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III uczestniczyli w ramach edukacji ekologicznej w tak zwanej żywej lekcji przyrody. Dzieci poznały najważniejsze informacje dotyczące życia i pracy tych niezwykle pożytecznych owadów. Dowiedziały się, że pszczoły wytwarzają wiele różnych produktów, które są niezbędne w naszym życiu takich jak: miód, wosk, mleczko pszczele, kit. Mogły obejrzeć  strój pszczelarza, ciekawe eksponaty, elementy sprzętu do hodowli tych owadów oraz fotografie.

Pszczoły to dla wszystkich wzór pracowitości i doskonałej organizacji życia społecznego. Dzięki dzisiejszej lekcji wszyscy mogli bliżej poznać ich życie.