• Zwierzęta żyjące we Francji

• W kolejnym zadaniu Ogólnopolskiego Projektu „Europa i ja” uczniowie klasy III poznawali zwierzęta zamieszkujące Francję.

Najpierw wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną pt."Zwierzęta Francji" i ilustracje tych zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, że nielicznie występują tam:  rysie, bobry, lisy i niedźwiedzie brunatne. W lasach żyją: jelenie, sarny, daniele i dziki, a wysoko w górach kozice i koziorożce. W Alpach do spotykanych gatunków należy świstak, zaś w Pirenejach rzadko występujący desman pirenejski.

Na koniec lekcji uczniowie wykonali z plasteliny wybrane zwierzęta. Dzieci miło spędziły czas.

• Teatrzyk kukiełkowy "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

• W poniedziałek 13 marca do naszej szkoły zawitał objazdowy Teatr Kukiełkowy ze spektaklem „O Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”.

Była to barwna, pełna akcji i napięcia opowieść. Kolorowa scenografia, piękne kukiełki i skoczne melodie sprawiły, że dzieci przeniosły się do baśniowego świata i w ogromnym skupieniu oraz z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów.

Po obejrzeniu spektaklu, nastąpiła pogadanka podczas której aktorzy zwrócili uwagę na takie wartości jak przyjaźń i dobro.

• Dietetyczny czwartek

• 9 marca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Panią dietetyk - Paulinę Dec.

To było bardzo ciekawe spotkanie!

• "Kubistyczne arcydzieła"

• W ramach kolejnego zadania z Ogólnopolskiego projektu "Europa i ja", uczniowie z klasy I poznali sylwetkę sławnego hiszpańskiego malarza - Pablo Picasso. Dzieci zainspirowane twórczością tego artysty, spróbowały swoich sił w tworzeniu portretów w stylu kubistycznym. Efektem tej lekcji plastyki są przepiękne, pełne kolorów dzieła sztuki :)

• DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

• 17 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Królował w tym dniu kolor zielony, narodowy kolor Irlandii. Uczniowie wszystkich klas nie tylko założyli zielone ubrania, ale przynieśli również zielone drugie śniadanie. Na lekcjach języka angielskiego obejrzeli prezentacje i filmy o pochodzeniu tego święta, zwyczajach i tradycjach, wykonali interaktywne quizy, przygotowali plakaty oraz bawili się przy wesołych piosenkach o irlandzkim skrzacie Leprechaun.

Każdy uczeń klas IV-VIII, który założył zielone ubranie, przyniósł drugie śniadanie zawierające zielony składnik i wykonał quiz na quizizz, otrzyma zieloną koniczynkę – jednorazowe zwolnienie z odpowiedzi lub zadania domowego.

Dla chętnych uczniów jeszcze raz udostępniamy quiz (do niedzieli 26 marca)

oraz zestaw słownictwa

• XXIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Zimowe pejzaże” rozstrzygnięty!

• Jak co roku, konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I – III krośnieńskich szkół podstawowych. Aż 76 uczniów wykonało piękne prace plastyczne stosując wiele ciekawych technik. Jury miało bardzo duże trudności z wyłonieniem laureatów. Przy wyborze najpiękniejszych prac kierowało się samodzielnością wykonania zimowego pejzażu.

Laureatkami konkursu zostały dwie uczennice naszej szkoły: Maja Podkul z klasy I i Karina Zajdel z klasy II.

Maja Podkul zajęła II miejsce                              Karina Zajdel zajęła miejsce III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Kolorowo i zdrowo jemy

• Klasa I potrafi malować, rysować i ... robić pyszne i kolorowe kanapki! W ramach projektu "Zdrowo jem, więcej wiem", każdy z uczniów mógł przynieść swoje ulubione produkty spożywcze i z nich  samodzielnie wykonać swoje drugie śniadanie. W specjalnej klasopracowni, wyposażonej w sprzęty kuchenne, dzięki programowi edukacyjnemu "Laboratoria Przyszłości", klasa I wspólnie zrobiła, a następnie zjadła przepyszne, kolorowe kanapki.