• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji Dnia Przedszkolaka grupy przedszkolne Misie, Motylki i Delfinki, obchodziły swoje święto 20 września 2023 r. Wychowawczynie przygotowały na ten szczególny dzień wiele atrakcji dla swoich wychowanków. Były to wspólne zabawy, tańce, życzenia, dyplomy, medale i baloniki, które rozweseliły wszystkie dziecięce buzie. Każdy przedszkolak z pewnością ten dzień zapamięta na długo.

• Wizyta w piekarni

• Dawniej każda gospodyni piekła chleby. Piece były ozdobą i sercem kuchni, a do wypieku chleba podchodziło się z szacunkiem. Chleb to żywy organizm, który potrafi zaskakiwać i zawsze wynagradza nasz trud, uśmiechem na twarzy.

Dzięki uprzejmości właścicieli Piekarni Kopacz uczniowie klasy III mieli możliwość zapoznania się z pracą piekarza. Wraz z panem Piotrem Kopaczem prześledzili z bliska kolejne etapy procesu składającego się na efekt końcowy w postaci gotowego pieczywa. Wysłuchali wielu ciekawych informacji na temat samego procesu pieczenia oraz sposobu przygotowania ciasta.

Następnie samodzielnie pod okiem pana Stanisława Kopacza wyrabiali ciasto i formowali z niego ulubione rogaliki, precle i drożdżówki. Wszystkie wyroby powędrowały do pieca a dzieci nie mogły doczekać się gotowych wypieków. Największą frajdą było pałaszowanie własnoręcznie przygotowanych pyszności.

Dziękujemy serdecznie właścicielom piekarni za miłe przyjęcie i możliwość poznania z bliska tego, co na co dzień nie jest widoczne dla naszych oczu.

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka świętujemy 30 września. Święto cieszy się dużą popularnością wśród osób w każdym wieku. W szkołach organizowane są wydarzenia pozwalające na wspólne spędzenie czasu.

Klasa III postanowiła w tym roku wybrać się do zaprzyjaźnionej cukierni ,,Zaczątek" na pyszne lody i ciastka.

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie mogli również spędzić czas na świeżym  powietrzu  bawiąc się na placu zabaw.

• Czyste powietrze dla Krosna

• Edukacja ekologiczna dzieci w klasach I-III stanowi wielkie wyzwanie. Niezwykle ważne jest, abyśmy już od najmłodszych lat kreowali w dzieciach proekologiczne postawy.

W związku z tym, w dniu dzisiejszym odbyły się warsztaty edukacyjne w zakresie niskiej emisji pyłów pod nazwą ,,Czyste powietrze dla Krosna". Już kolejny raz  gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Ekoskop z Rzeszowa.

Uczniowie z klas I-III uczestniczyli w interaktywnym teatrzyku, w trakcie którego uczyli się prawidłowej segregacji odpadów. Zajęcia miały również na celu  uświadomienie najmłodszym dzieciom, jak  nasze codzienne nawyki wpływają na czystość powietrza, którym oddychamy.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września uczniowie klasy drugiej postanowili przyłączyć się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Tego dnia dzieci obejrzały film pt. „ Kropka”. Jego bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji uczniowie przystąpili do zabaw wypełnionych kolorowymi kropkami.

Wszyscy po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z nas ma jakiś talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie!!!

• Klasa w terenie

• W bieżącym roku szkolnym klasa druga przystąpiła do nowego Projektu edukacyjnego „Klasa w terenie”. Głównym jego celem jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu, która prawdopodobnie jest najbardziej uszczęśliwiającą formą edukacji na świecie, angażującą różne zmysły. 13 września udało nam się złapać jeszcze odrobinę słoneczka, więc postanowiliśmy zjeść śniadanie na zielonej trawce w ramach realizacji pierwszego zadania.  Bardzo spodobał nam się ten pomysł.

• Lidl – „Szkoły Pełne Talentów”

• Po raz drugi nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoły Pełne Talentów" organizowanym przez sklep Lidl.

Dla przypomnienia, akcja polega na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły.

Talenciaki otrzymują klienci, którzy zrobią zakupy za min. 50 zł, w tym przynajmniej jeden owoc lub warzywo.

Otrzymane kupony można aktywować na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040006061 wykorzystując kod numeryczny lub skanując kod QR i przypisać go do naszej szkoły.

Można również przekazać otrzymane kupony w tradycyjnej formie – przy wejściu na świetlicę, w holu szkoły, znajduje się specjalne pudełko, do którego można wrzucać papierowe kupony.

Talenciaki zgromadzone na koncie szkoły wymienimy na atrakcyjne pomoce edukacyjne.

Zachęcamy do udziału w akcji.

• Bezpieczeństwo na drodze

• 8 września policyjni profilaktycy z wydziału prewencji krośnieńskiej komendy przeprowadzili w naszej szkole zajęcia dla uczniów klas 0 - III. Ich celem była popularyzacja znajomości przepisów ruchu drogowego wśród najmłodszych oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia, które mogą napotkać podczas wędrówki do szkoły.

Policjanci instruowali dzieci w zakresie właściwego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z przejść dla pieszych, poruszania się po chodnikach oraz pokonywania skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Ponadto funkcjonariusze promowali noszenie odblasków oraz zasady odpowiedzialnych zachowań na drodze, w kontaktach z obcymi i podczas korzystania z internetu.

• Informacja dla Rodziców

• dzieci z oddziałów przedszkolnych i szkolnych

Zapraszamy Państwa na zebranie ogólne, które odbędzie się w środę 13 września o godz. 17.00 w auli szkolnej (sala nr 22, II piętro w nowej części szkoły).

Po zebraniu ogólnym, na którym zostaną poruszone tematy organizacyjne odbędą się spotkania z wychowawcami w klasach.

Na zebranie został zaproszony właściciel firmy cateringowej.

Rodzice otrzymają loginy do nowego dziennika dla siebie i dziecka.

Na stronie internetowej szkoły został zaktualizowany link do dziennika.