• Europejskie zabawy

• 30 stycznia uczniowie klasy drugiej wrócili po feriach do szkoły pełni zapału i chęci do pracy. Wiadomo, że wszystkie dzieci bez względu na to w jakim kraju mieszkają, uwielbiają zabawy. W związku z tym dziś realizując kolejne zadanie  w ramach projektu ,,Europa i ja" nauczyliśmy się włoskiej zabawy pod tajemniczo brzmiącą nazwą TRIGON.

Najpierw podzieliliśmy się na trzyosobowe grupy. Następnie każda grupa ułożyła ze skakanki kształt trójkąta, każdy z uczestników zajął miejsce w jednym z rogów. Zabawa polega na rzucaniu do siebie piłką jedną, dwoma lub trzema w taki sposób by, jak najdłużej nie dotknęła ziemi. Brzmi prosto, ale w rzeczywistości wygrana w tej grze to nie łatwa sztuka.

Tylko jednej grupie udało się nie  upuścić piłki na ziemię.

Była to Hania, Eva i Kamila gratulujemy!

• Europa i ja

• W grudniu uczniowie klas I - III kontynuowali realizację zadań w ramach Projektu Europa i ja.

Uczniowie klasy I uczyli się liczyć po hiszpańsku. Wspólnie stworzyli polsko - hiszpański słowniczek obrazkowy, w którym zamieścili wszystkie cyfry. Następnie tak zdobytą wiedzę, utrwalili wykonując zadania multimedialne. Cała lekcja sprawiła im wiele frajdy!

Uczniowie klasy II uczyli się liczyć w języku włoskim. Najpierw wysłuchali prawidłowej wymowy, następnie powtarzali za lektorem. Wspólna nauka dostarczyła wszystkim wiele radości. Z wielkim zaangażowaniem przystąpili do wykonania słownika obrazkowego w formie lapbooka. Efekty ich pracy możemy podziwiać na fotografiach i klasowej wystawie prac.

Uczniowie klasy III poznali liczby od 0 do 10 oraz nazwy owoców i warzyw w języku francuskim. Dzieląc się na grupy opracowali i stworzyli słowniczek obrazkowy. Wszyscy przy tym dobrze się bawili.