• Wyniki IX Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Ozdoba choinkowa”

• Nasza szkoła dziewiąty raz zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ozdoba choinkowa”. Konkurs ten co roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów krośnieńskich szkół podstawowych. Jego głównym celem jest kultywowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji świątecznych oraz rozwijanie twórczej aktywności plastycznej. Nagrody dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta Krosna oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 5 w Krośnie.

Poniżej przedstawiamy laureatów konkursu.

Kategoria wiekowa klasy I – III

I miejsce – Antonina Wilk - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka

II miejsce – Zofia Dembiczak – Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

III miejsce – Jakub Zioło - Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

Wyróżnienie: Dominika Zakrzewska - Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie

Wyróżnienie: Oskar Kabaj - Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

Wyróżnienie: Aleksandra Kogut - Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

Wyróżnienie:  Szymon Szopa- Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kategoria wiekowa klasy IV – VI

I miejsce – Tymoteusz Baśić-Socha - Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

II miejsce – Paulina Czaja – Szkoła Podstawowa nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków

III miejsce – Jakub Wojnar - Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka
            III miejsce – Martyna Rozenbeiger - Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

Wyróżnienie: Adrian Trybus - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II

Wyróżnienie: Filip Długosz - Szkoła Podstawowa nr 7 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kategoria wiekowa klasy VII – VIII

I miejsce – Marta Wyderka - Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Jana Pawła II

II miejsce – Dawid Wajda – Szkoła Podstawowa nr 12 w Krośnie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział,

a zwycięzcom gratulujemy!

• Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów mikołajkowych

• 6 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy:  na świąteczny wystrój sali oraz konkurs dla klas IV-VIII na najlepszy świąteczny strój. Jury w składzie: pani dyrektor Beata Liebner-Pirga, pani Monika Ziemiańska oraz pani Agata Zajdel stanęło przed trudnym zadaniem, gdyż kreatywność i pomysłowość naszych uczniów nie zna granic.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów.

„ŚWIĄTECZNY WYSTRÓJ KLASY”

Przedszkole i klasy I-III

I miejsce – grupa „Misie” i klasa I

II miejsce – klasa II

III miejsce - grupa Delfinki oraz klasa III

Klasy IV-VIII

I miejsce – klasa IV

II miejsce – klasa VIIIa

III miejsce – klasy V, VII i VIIIb

„ŚWIĄTECZNY STRÓJ”

I miejsce – klasa IV

II miejsce – klasa V

III miejsce – klasy VII i VIIIb

IV miejsce – klasa VIIIa

W tym konkursie przyznane zostały także 3 nagrody indywidualne, które otrzymały: Zofia Ziajka (klasa V) oraz Maja Liebner i Weronika Zajdel z klasy IV.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

• Mikołajki

• Dokładnie 6 grudnia w naszej szkole pojawił się długo wyczekiwany gość. Oczywiście był to Święty Mikołaj. Przedszkolaki od samego rana martwiły się i zastanawiały czy Mikołaj poradzi sobie bez śniegu. Panie uspokoiły je jednak mówiąc, że Mikołaj na pewno coś wymyśli, i miały rację. Nasz gość oprócz worka pełnego prezentów, przyniósł ze sobą dużo uśmiechu i radosnego nastroju. Święty Mikołaj rozmawiał z dziećmi, opowiadał im ciekawe historie, a także zachęcał dzieci by były grzeczne i słuchały swoich rodziców oraz pań. Na zakończenie Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami, a one odwdzięczyły się pięknymi wierszykami i piosenkami. Spotkanie z Mikołajem przebiegło w miłej atmosferze i przyniosło wszystkim wiele radości. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wszystkie sale zostały świąteczne przystrojone, a uczniowie założyli specjalne, świąteczne, mikołajkowe stroje.

• Pomóż dzieciom przetrwać zimę

• Szkolne Koło PCK organizuje akcję charytatywną pod nazwą

„ Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

W ramach tej akcji zbierane będą artykuły spożywcze oraz środki czystości. Wszystkie produkty zostaną przekazane potrzebującym rodzinom.

Artykuły prosimy przynosić w woreczkach lub reklamówkach z dołączoną karteczką  (imię, pierwsza litera nazwiska, klasa, do której uczęszcza uczeń).

Pudełka, do których można włożyć produkty znajdują się przy szkolnej kuchni.

Akcja trwa do 17 grudnia.

• Andrzejki w bibliotece

• 29 listopada 2022 r. klasa III z okazji zbliżających się andrzejek udała się do Filii Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Pani bibliotekarka ciekawie przedstawiła dzieciom krótką historię o tradycjach przepowiadania przyszłości, wróżbach oraz zwyczajach jakie praktykowano dawniej, a które przetrwały do dziś. Uczniowie dowiedzieli się kim był św. Andrzej i św. Katarzyna, czym różniły się andrzejki od katarzynek. Następnie odbyły się wróżby i zabawy, w których dzieci chętnie brały udział. Wróżyliśmy z filiżanek, był wyścig butów, wróżba z butelką, wróżby z kolorowych kartek czy ze szpilek.

Wróżby były dobrą zabawą dla wszystkich dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, traktując wróżby z przymrużeniem oka :)