• Szkolny konkurs Mam Talent

• W szkolnym konkursie Mam Talent zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski uczestnicy z klas I-V zaprezentowali swoje umiejętności.

Scena tętniła energią, a młode gwiazdy prezentowały niezwykłe zdolności. Wokaliści wzruszali publiczność swoimi pięknymi głosami, tancerze zachwycali widowiskowymi układami choreograficznymi i akrobatycznymi, a artyści malowali obrazy oraz wykonywali prace, które ożywały przed oczami widzów. Pokaz robotyki natomiast wprowadził wszystkich w fascynujący świat nowoczesnych technologii. Publiczność miała również możliwość obejrzenia pokazów karate, sztuczek magicznych oraz wysłuchać piękny utwór Mozarta zagrany na skrzypcach.

W jury zasiedli: pani Agata Zajdel, pan Tomasz Okoniewski oraz Maja Sińczak z Rady Samorządu Uczniowskiego, która reprezentowała głos uczniów. Po burzliwych naradach przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Sandra Adamiak (pokaz karate)

II miejsce – Aleksandra Wyderka (taniec jazzowy)

III miejsce – Hanna Kopacz (taniec z elementami akrobatyki)

III miejsce – Urszula Ruszczyńska (taniec z elementami akrobatyki)

III miejsce – Ava Gwoździańska (rysunek na koszulce)

Nie tylko jury miało możliwość oceny artystów. Widownia również miała okazję oddać swój głos na ulubionego uczestnika i przyznać nagrodę publiczności. To dodatkowe wyróżnienie przypadło The best duo, czyli Dianie Paszyńskiej i Natalii Zajdel, które zaprezentowały taniec hip-hop.

Ogromnie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Niech szkolny konkurs Mam Talent stanie się tradycją, która będzie kontynuowana w kolejnych latach, inspirując i odkrywając kolejne młode gwiazdy.

• Wycieczka Samorządu Uczniowskiego do Energylandii

• Pod koniec roku szkolnego Samorząd Uczniowski zorganizował wycieczkę do Energylandii dla uczniów z klas 4-8, którzy najaktywniej angażowali się w życie społeczności szkolnej.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, jest rajem dla miłośników adrenaliny i niekończącej się zabawy. To był dzień pełen ekscytujących atrakcji, radości i niesamowitych przeżyć.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wycieczki!

• Piknik ekologiczny EkoKrosno. Rozstrzygnięcie konkursu „Poszukiwacze zaginionych baterii”.

• We wtorek 20 czerwca klasa IV wybrała się na piknik ekologiczny EkoKrosno, który odbył się w Ogródku Jordanowskim. Dzieci miały możliwość posłuchać opowiastek z ula, wziąć udział w warsztatach ekologicznych z Fundacją Arka, a także w wielu zabawach, pokazach, grach i quizach.

Podczas pikniku rozstrzygnięto także konkurs „Poszukiwacze zaginionych baterii”. Nasza szkoła zajęła 6 miejsce, natomiast przedszkole 2 miejsce! Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne, dla dzieci, które zebrały najwięcej baterii. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się Leon Mercik z klasy III oraz Wiktoria Florek i Maja Liebner z klasy IV. Gratulujemy!

• Wycieczka klasy IV

• W czerwcu uczniowie klasy czwartej wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Soliny. Ta malownicza miejscowość położona w Bieszczadach przyciąga turystów z całej Polski swoim urokiem i pięknymi krajobrazami. Dzieci miały okazję doświadczyć wielu atrakcji, w tym jazdy koleją gondolową oraz odwiedzenia Parku Tajemnicza Solina. Czwartoklasiści zapoznali się z historią regionu, jego kulturą i dziedzictwem przyrodniczym poprzez interaktywne wystawy i zabawy edukacyjne. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w poszukiwaniu skarbów, rozwiązywaniu zagadek i odkrywaniu tajemnic, które skrywał park. Było to nie tylko świetną rozrywką, ale również doskonałą okazją do nauki i poszerzania wiedzy.

• "Jak nie czytam, jak czytam"

• Czytanie to umiejętność o fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju intelektualnego i emocjonalnego człowieka. Niestety, w dzisiejszym świecie coraz mniej czasu poświęcamy na korzystanie z dobrodziejstw literatury. W odpowiedzi na ten problem, uczniowie klas 1-8 oraz nauczyciele postanowili włączyć się w akcję "Jak nie czytam, jak czytam", która miała na celu promocję czytelnictwa w szkole.

Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na korzyści płynące z czytania oraz przekonanie uczniów do regularnego poświęcania czasu na lekturę.