• Żywa lekcja przyrody

• W dniu 25.10.2023 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji przyrody. Prowadząca zajęcia zaprezentowała żywe okazy owadów: modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce i karaczany. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się o ogromnej roli, jaką te zwierzęta odgrywają w codziennym życiu człowieka. Ponadto poznały elementy budowy ciała owada, cechy wspólne i wyróżniające je wśród różnorodnej grupy zwierząt. Żywa lekcja przyrody była świetną formą rozwijającą zainteresowania przyrodnicze uczniów.

• Akcja „Sprzątanie Świata”

• W dniu 24 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły, w trosce o Ziemię, przyłączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Wyposażeni w worki do segregacji śmieci oraz rękawiczki ruszyli w teren, by przywrócić czystość w najbliższej okolicy. Zaangażowanie dzieci i młodzieży zaowocowało wypełnieniem przygotowanych worków różnorakimi odpadami. Dbajmy o naszą planetę!

• Wizyta szkolnego koła LOP w RDLP w Krośnie

• 17 października członkowie szkolnego koła LOP odwiedzili „Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie", gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o lesie: „Drzewa i zwierzęta naszych lasów - rola i funkcje lasu”. Dowiedzieli się, jakich drzew używamy na co dzień jako opał, jakie drzewa są nam najbardziej potrzebne, a jakie najczęściej wykorzystywane. Po krótkim wykładzie przewodniczka oprowadziła wszystkich  po lesie oraz podała najważniejsze informacje odnośnie mijanych drzew i zwierząt najczęściej spotykanych właśnie w leśnej kniei. Po tej pouczającej lekcji wszyscy chętni otrzymali pamiątkowe gadżety w postaci smyczy do kluczy z logo RDLP oraz pięknie ilustrowane książki o leśnych drzewach. Pobyt w  Lasach Państwowych zakończył się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i innych smakołyków oraz udziałem w zabawach integracyjnych.

• Dzień Nauczyciela

• Dzień Patrona Szkoły

13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela i Dnia Patrona Szkoły.

Dzień nauczyciela to tak naprawdę święto wszystkich pracowników oświaty, pedagogicznych i niepedagogicznych. W tym roku dodatkowo obchodziliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Była to pierwsza w Polsce i w Europie instytucja o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty, która to stworzyła podwaliny współczesnego szkolnictwa.

Uczniowie klasy IV wraz z panią wychowawczynią zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pełen ciepłych słów i podziękowań za zdobytą edukację w szkole. Akademię uświetnił występ szkolnego zespołu „Wesołe nutki”.

Każdy pracownik szkoły oraz zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi, otrzymali od uczniów pamiątkowe dyplomy oraz medale.

W tym dniu nie tylko uczniowie dziękowali swoim nauczycielem za ich pracę. Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia i podziękowania w imieniu swoim, Rady Rodziców oraz zaproszonych a nieobecnych gości. Wręczyła Nagrody Dyrektora.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Wojtuń przypomniała wszystkim zgromadzonym sylwetkę naszego patrona - Jana Pawła II. Cała społeczność szkolna zaśpiewała jego ulubioną piosenkę pt. „Barka”.

Na koniec akademii uczniowie otrzymali dyplomy za wrześniowe osiągnięcia sportowe. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko”.

• Dzień Chłopaka w kinie Helios

• 29 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Tego dnia uczniowie klas IV, V i VIII wybrali się do kina Helios, gdzie mogli obejrzeć inspirujący film "Siła naszych marzeń."

• Happening "Krosno - nie zgadza się na smog"

• 22 września 2023 roku uczniowie klas V, VI i VIII wzięli udział w happeningu "Krosno - nie zgadza się na smog". Akcję poprowadziło Stowarzyszenie Ekoskop z Rzeszowa - proekologiczna Organizacja Pożytku Publicznego. Wydarzenie miało na celu podniesienie świadomości młodych mieszkańców Krosna na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na stan naszego zdrowia.

• Wizyta klasy I w bibliotece

• 28 września uczniowie klasy I odwiedzili Filię nr 2 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Spotkanie poświęcone było tematyce jesiennej. Dzieci rozmawiały o zmianach zachodzących w przyrodzie, oznakach jesieni i jej charakterystycznych cechach. Następnie rozwiązywali zagadki o jesieni. Na uczniów czekał również kosz pełen skarbów, które należało rozpoznać po dotyku i zapachu z zamkniętymi oczami. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i wprawiła wszystkich w wesoły nastrój. Pani bibliotekarka czytała piękne jesienne wiersze. Na zakończenie wizyty w bibliotece wszystkie dzieci wykonały kolorowe, jesienne drzewa.

Zajęcia minęły w radosnej atmosferze:)

• Wycieczka do Zagrody Szmer

• Dnia 20.09.2023 r. grupa przedszkolna "Delfinki" wybrała się na wycieczkę do "Zagrody Szmer".

Dzieci bardzo aktywnie spędziły czas w zagrodzie. Karmiły zwierzęta gospodarskie oraz wzięły udział w dwóch warsztatach. Najpierw szatkowały i kisiły kapustę. Następnie przeniosły się na "Dyniowe pole", gdzie toczyły dynie i układały je w długie pociągi.

Zabawy odbywały się przy pięknej jesiennej słonecznej pogodzie. Wycieczka udała się znakomicie.

• "Jestem widoczny, jestem bezpieczny"

• Odblaski dla pierwszoklasistów

25 września uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, strażakami i przedstawicielami straży miejskiej w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w ramach kampanii "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". Organizatorzy przygotowali liczne konkursy i zabawy mające na celu przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci otrzymały piękne odblaski. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i śpiewaniem piosenek o bezpieczeństwie z Lady Famą.