• Rekrutacja do przedszkola 2024/2025

• Składanie deklaracji kontynuacji

RUSZA NABÓR DO KROŚNIEŃSKICH PRZEDSZKOLI NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Od 1 lutego 2024 r. do 7 lutego 2024 r. do godz. 1500 rodzice dzieci uczęszczających obecnie do miejskich przedszkoli będą mogli elektronicznie w systemie NABÓR wypełniać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2024/2025, a po jej wydrukowaniu i podpisaniu składać w przedszkolu.

Brak złożenia deklaracji kontynuowania edukacji w tym samym przedszkolu w ustalonym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu

Po ustalonej liczbie miejsc rekrutacyjnych, kolejnym etapem naboru będzie składanie przez rodziców dzieci zamieszkałych w Krośnie w systemie NABÓR wniosków o przyjęcie do miejskich przedszkoli na rok szkolny 2024/2025.

Szczegóły znajdują się na stronie https://nabor.pcss.pl/krosno/przedszkole/

• Zabawa karnawałowa

• Oddziały przedszkolne

"Ach ten bal! Ach ten bal!

Patrz, ile tańczy par!"

22 stycznia "Misie", "Motylki" i "Delfinki" bawił się na balu karnawałowym zorganizowanym przy współpracy z Radą Rodziców. Tańce i zabawy prowadziły panie animatorki. Radość i uśmiech gościły na każdej buzi.

• Wywiadówki

• Zapraszamy Rodziców na wywiadówki

klasa I - sala nr 15

klasa II - sala nr 16

klasa IV - sala przy bibliotece

klasa V - sala nr 19

klasa VI - sala nr 20

klasa VIII - sala nr 22

• Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

• W czwartek 11 stycznia 2024 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie miało miejsce spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Przemyskiej.

W uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala uczestniczyli przedstawiciele 20 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami, panią katechetką oraz panią dyrektor.

• Spotkania wigilijne

• 21 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się spotkania wigilijne. Dzieci dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia a następnie zasiadły do pięknie przystrojonych stołów, na których czekały świateczne potrawy i smakołyki.

• Świąteczne dekoracje

• Pomarańcze, goździki, kolorowe wstążki i ... rączki chętne do pracy. Tyle potrzebowały dzieci z grupy przedszkolnej "Motylki", by wykonać piękne dekoracje na świąteczne stoły. Przedszkolaki ze skupieniem i dokładnością wyczarowały z goździków oryginalne wzory. Pomarańczami i goździkami pachniało w sali i na korytarzu a może w całej szkole ...

• Jasełka

• 20 grudnia dzieci z grupy "Delfinki" przedstawiły Jasełka dla swoich rodziców. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną świąteczną atmosferę, wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach, prezentowali się doskonale. Całej uroczystości towarzyszyły przepiękne kolędy i pastorałki. Na koniec dzieci wręczyły rodzicom upominki - własnoręcznie wykonane choineczki.

• "Misie" pieką pierniczki

• 19 grudnia całą szkołę wypełnił słodko-korzenny zapach. To za sprawą pysznych pierniczków wypiekanych przez zdolne "Misie". Po takiej lekcji cukiernictwa, każda mama może liczyć na pomoc w świątecznych przegotowaniach ze strony swojego przedszkolaka.

• "Niezwykły pojazd św. Mikołaja"

• 14 dzieci z grupy "Delfinki" wzięło udział konkursie plastycznym "Niezwykły pojazd św. Mikołaja" zorganizowanym dla dzieci z krośnieńskich przeszkoli przez SP Nr 6 w Krośnie. Dzieci wykonały bardzo pomysłowe prace, które zostały docenione przez jury.

Ociągnięcia dzieci przedstawiają się następująco:

Jonatan Polakowski - "Mikołaj w UFO" - I miejsce

Liwia Bryndza - "Kosmiczne prezenty" - III miejsce

Emilia Belczyk - "Balonowóz" - wyróżnienie

Bartosz Sińczak - "Magiczna skarpeta" - wyróżnienie

Oskar Szarota - "Eko Mikołaj" - wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Piernikowe wspomnienia

• Dzieci z grupy przedszkolnej "Motylki" z wielkim zapałem szykowały się do świąt. Udekorowały pachnące cynamonem i miodem pierniczki w kształcie choinek, aniołków, dzwoneczków, gwiazdeczek i serduszek, które przygotowali zawsze gotowi do pomocy Rodzice. Nie obyło się bez kosztowania tych pyszności ... Palce lizać! A jak wspaniale wyglądają, zobaczcie sami.