• Dzień Ziemi w naszej szkole

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.

My również włączyliśmy się w obchody tego święta. Uczniowie klas IV-VI mogli sprawdzić swój „współczynnik uekologicznienia” biorąc udział w konkursie wiedzy ekologicznej, który składał się z dwóch etapów, pierwszy polegał na rozwiązaniu testu tradycyjnie w formie pisemnej, drugi etap miał formę online na platformie Quizizz. Zwyciężyła uczennica klasy VI Wiktoria Barabasz.

Dla klas młodszych I-III odbył się konkurs na Eko-ludka z surowców wtórnych. Uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawe prace. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły: Klaudia Kucza z klasy III i Maja Samorek z klasy II.

Zwieńczeniem obchodów Święta Ziemi było zasadzanie przez każdą z klas żurawek na przyszkolnej rabatce.