• BohaterON – włącz historię!

          •  

             

            Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

            Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

          • Przygoda w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej

          • 22 września klasa I wybrała się do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej. Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych, w czasie których malowali drewniane ptaki i ozdabiali je różnokolorowymi wzorami według własnego pomysłu. Każdy swoje wspaniałe dzieło zabrał na pamiątkę do domu. W czasie pobytu w Etnocentrum uczniowie zwiedzili budynek dawnego dworca kolejowego. Dzięki nowoczesnej technologii odbyli interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, podczas których poznali życie codzienne i dawne zwyczaje mieszkańców naszych okolic. Wysłuchali legend związanych z naszym rodzinnym miastem. Poznali lokalne historie, zwyczaje i obrzędy. Aktywna forma zajęć sprawiła, że dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością podejmowały każde wyzwanie.

            To była fantastyczna przygoda.

          • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO - ŚWIĘTO SZKOLNEJ DEMOKRACJI

          • Na początku września uczniowie naszej szkoły zdecydowali, że opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostaną panie: Beata Wietecha–Sysak, Bogusława Kustroń i Dorota Janik.

            Wybory na przewodniczącego SU odbyły się 21 września.  Poprzedzone były kampanią wyborczą. W tym roku na start w wyborach zdecydowało się czworo uczniów: Emilia Zajdel z klasy VIIa, Zofia Wojtuszewska z klasy VIIb oraz Maria Wojtuszewska i Patryk Kubit z klasy VIII.

            Dzień przed głosowaniem zorganizowano debatę, którą poprowadził Jakub Opyd. Kandydaci przedstawili swoje plany i pomysły na nowy rok szkolny oraz odpowiadali na trudne pytania.

            We wtorek komisja wyborcza w składzie: Aleksandra Wyderka, Martyna Najbar, Maja Sińczak, Zuzanna Wójtowicz, Olga Foryś czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu policzyła głosy.

            Frekwencja w wyborach wyniosła 83,95%.

            Decyzją uczniów przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Maria Wojtuszewska.

          • Międzynarodowy Dzień Kropki

          • 15 września w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki- dzień kreatywności i zabawy. Z tej okazji uczniowie klasy III b poznali historię małej dziewczynki Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w swoje możliwości. Następnie dzieci wykonały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

          • Wycieczka do Żarnowca

          • W czwartek 9 września, korzystając z pięknej pogody, klasa III B odbyła wycieczkę do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. W ramach zwiedzania muzeum uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej pt: "Życie i twórczość Marii Konopnickiej". Lekcja ta przybliżyła dzieciom postać tej sławnej i ważnej dla polskiego narodu poetki i pisarki, związanej z naszym regionem. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w XIX-wiecznej Szkole Ludowej w Żarnowcu, gdzie obecnie mieści się muzeum. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach kaligrafii, na których odwzorowywali pismo za pomocą pióra i atramentu z kałamarza, tak jak to robiono w tamtych czasach. Było to bardzo ciekawe i zajmujące doświadczenie.

          • Jubileuszowe Narodowe Czytanie 2021

          • 6 września nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Wydarzenie to ma na celu propagowanie znajomości polskiej literatury.

            Podczas tegorocznej, dziesiątej edycji lekturą był dramat pt. „Moralność pani Dulskiej”.

            Uczniowie klas VI-VIII czytali na zajęciach języka polskiego fragmenty utworu Gabrieli Zapolskiej. Przygotowana została również prezentacja multimedialna związana z autorką i jej twórczością.

          • Uroczystość pasowania "pierwszaków" na uczniów szkoły

          •  "Nauka to podróż, która trwa przez całe życie"

            Jak co roku, choć tym razem w innej formie, celebrowano rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dzisiaj również do grona uczniów naszej szkoły zostali  oficjalnie włączeni także pierwszoklasiści. Z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w auli odbyła się uroczystość pasowania dzieci z klasy pierwszej na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Krośnie.

            Po krótkim powitaniu przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego w osobach Marysi Wojtuszewskiej i Jakuba Opyda głos zabrała pani dyrektor Iwona Kubit. Odczytała rotę ślubowania i pasowała każdego pierwszoklasistę.

            Z rąk wychowawczyni pani Doroty Janik dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały oficjalnie włączone w szeregi społeczności szkolnej.

            Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów i powodów do uśmiechu, a rodzicom pierwszaków wielu powodów do dumy ze swoich dzieci.

        • Startuje nabór wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022
          • Startuje nabór wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2021/2022

          • W związku ze zbliżającym się terminem naboru wniosków o przyznanie stypendium szkolnego (socjalnego) dla uczniów w nowym roku szkolnym 2021/2022 Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krosna przypomina najważniejsze informacje, które mogą się przydać przy ubieganiu się o pomoc finansową.

            Stypendium szkolne może otrzymać uczeń mieszkający na terenie Gminy Miasto Krosno, znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna. Uprawnieni uczniowie szkół publicznych i niepublicznych, niepublicznych szkół artystycznych oraz słuchacze kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24 roku życia; wychowankowie publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno - wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie, uprawniająca do ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego nie może przekraczać kwoty 528,00 zł netto.

            Dochód stanowi sumę miesięcznych przychodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku (w przypadku wniosków składanych w miesiącu wrześniu, przyjmuje się dochód z miesiąca sierpnia) lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony.

            Sumę miesięcznych przychodów pomniejsza się o:

            1. miesięczne obciążenie podatkiem dochodowym od osób fizycznych i koszty uzyskania przychodu;

            2. składki na ubezpieczenie zdrowotne określone w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ubezpieczenia społeczne określone w odrębnych przepisach;

            3. kwotę alimentów świadczonych na rzecz innych osób.

            Za źródła dochodów uważa się w szczególności: wynagrodzenie za pracę wynikającą z umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło; wynagrodzenie za płatną praktykę; świadczenia wynikające z ustawy o świadczeniach rodzinnych, tj.: zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego; świadczenia opiekuńcze: specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjne;l świadczenie rodzicielskie; świadczenia z funduszu alimentacyjnego; alimenty zasądzone i dobrowolne; emerytury; świadczenie przedemerytalne; renty inwalidzkie; renty socjalne; renty rodzinne i inne; stypendia; świadczenia pieniężne z pomocy społecznej; dodatki mieszkaniowe i dodatki energetyczne; zasiłki dla osób bezrobotnych; wynagrodzenie z tytułu odbywanego stażu pracy; darowizny; dochody z powierzchni użytków rolnych; dochody z prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej; dochody z prac dorywczych oraz inne nie wymienione wyżej.

            Do dochodu nie wlicza się:

            1. jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego;

            2. zasiłku celowego;

            3. pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznawanej na podstawie przepisów o systemie oświaty;

            4. wartości świadczenia w naturze;

            5. świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych;

            6. dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego;

            7. świadczenia dobry start (300+);

            8. świadczenia wychowawczego (500+), o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz. U. z 2019 poz. 2407 z późn. zm), oraz dodatku wychowawczego o którym mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U z 2020 r. poz. 821 z póź. zm);

            9. świadczenia pieniężnego, o którym mowa w art. 8a ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (Dz. U. z 2019 r. poz. 1598).

            10. środków finansowych przyznawanych w ramach działań podejmowanych przez organy publiczne, mających na celu poprawę jakości powietrza lub ochronę środowiska naturalnego,

            11. zwrotu kosztów o których mowa w art. 39. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082 z późn. zm)( zwrot kosztów przewozu uczniów niepełnosprawnych)oraz pozostałych świadczeń określonych w art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 12 marca 2004 o pomocy społecznej ( Dz.U. z 2020 r. poz. 1876 z póź.zm.) Wykazane dochody muszą być potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem albo oświadczeniem. Zaświadczenia o dochodzie z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej (na zasadach ogólnych) i formie opodatkowania (karta, ryczałt), które wymaga ustawa o pomocy społecznej, nie można zastąpić oświadczeniami podatnika.

            Stypendium przyznaje się w formach:1. całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych, wykraczających poza ramowy plan nauczania lub realizowanych poza szkołą, w szczególności zajęcia nadobowiązkowe, pozalekcyjnei pozaszkolne o charakterze informatycznym, technicznym, przedmiotowym, artystycznym, plastycznym, muzycznym, sportowym, językowym, turystyczno-krajoznawczym, w tym wyjazdy na obozy edukacyjne (np. sportowe), zielone szkoły lub wycieczki o charakterze edukacyjnym, wyjścia do kina i teatru organizowane przez szkoły, placówki oświatowe i inne jednostki organizacyjne, które prowadzą działalność statutową w tym zakresie;2. pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym, w tym w szczególności: zakupu podręczników, słowników, atlasów, map oraz innych tego typu publikacji, jeżeli są one wymagane lub zalecane przez szkołę, w tym na nośnikach elektronicznych, zakupu plecaka szkolnego, pomocy dydaktycznych oraz przyborów szkolnych związanych z zajęciami edukacyjnymi, zakupu stroju sportowego, wymaganego jako strój obowiązkowy, związany w sposób bezpośredni z procesem edukacji ucznia, z wyłączeniem codziennej odzieży i obuwia umożliwiającego uczęszczanie do szkoły, zakupu innych artykułów niezbędnych do nauki, w tym sprzętu sportowego, związanego z uprawianą przez ucznia dyscypliną, licencji na programy edukacyjne (np. encyklopedia, kursy językowe, zawodowe, związane z kierunkiem kształcenia), a także artykułów i sprzętu związanego z rozwijaniem zainteresowań ucznia oraz z procesem edukacyjnym, zakupu strojów obowiązujących i ustalonych statutem szkoły, w tym mundurków, odzieży ochronnej na zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe, strojów galowych (w szkołach mundurowych), strojów na uroczystości szkolne, o ile są obligatoryjnie wymagane przez szkołę, zakupu okularów korekcyjnych i aparatów słuchowych dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na słabowidzenie, niedosłyszenie i niesłyszenie wydane przez Miejską Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną, nie podlegających refundacji z innych środków publicznych, zakupu zestawu komputerowego lub jego elementów, przenośnego komputera osobistego oraz oprogramowania, a także podzespołów i akcesoriów komputerowych (np. karta graficzna, pamięć RAM, drukarka, skaner, dyski zewnętrzne itp.),opłaty za abonament internetowy za okres od września do czerwca danego roku szkolnego.3. całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania (dla uczniów szkół ponadpodstawowych i kolegiów) - może dotyczyć kosztów zakwaterowania w internacie, bursie lub stancji oraz kosztów dojazdów do szkół środkami komunikacji zbiorowej.4. świadczenia pieniężnego, jeżeli formy określone w pkt 1 i 2, a w przypadku uczniów szkół ponadpodstawowych także formy określone w pkt 3 nie są możliwe, natomiast w przypadku słuchaczy kolegiów formy określone w pkt 1 – 3 nie są celowe.Uwaga! Obuwie i odzież mogą stanowić pomoc o charakterze edukacyjnym jedynie w sytuacji, gdy wiążą się w sposób oczywisty i bezpośredni z procesem edukacyjnym ucznia (np. obuwie sportowe, strój sportowy itp.). Zakup codziennej odzieży lub obuwia należy do obowiązków rodziców, a w przypadku trudnej sytuacji finansowej rodziny do kompetencji opieki społecznej i nie może być finansowany w ramach stypendium szkolnego.Stypendium można przyznać w zależności od indywidualnych potrzeb edukacyjnych uczniów na jedną lub kilka form równocześnie, spośród wymienionych powyżej.W przypadku występowania o stypendium dla większej liczby dzieci, należy wypełnić wniosek odrębnie dla każdego ucznia.Realizacja stypendiumStypendium realizowane jest poprzez refundację wydatków poniesionych na cele edukacyjne dla ucznia w roku szkolnym, w którym zostało przyznane stypendium, na podstawie przedłożonych oryginałów faktur VAT, rachunków lub innych imiennych dowodów potwierdzających poniesienie kosztów wystawionych na ucznia lub rodzica. Do refundacji stypendium uwzględniane są również faktury z miesiąca lipca i sierpnia br. pod warunkiem rozliczenia ich do końca roku kalendarzowego. Termin składania rachunków/faktur do refundacji stypendium określany jest w decyzji przyznającej pomoc materialną dla ucznia.Faktury przedłożone na kwotę wyższą do wysokości przyznanego stypendium szkolnego są refundowane do jego pełnej wysokości, natomiast w przypadku złożenia faktur na wartość niższą od kwoty przyznanego stypendium szkolnego refundacji dokonuje się do kwoty poniesionych kosztów.Termin i miejsce składania wnioskówStypendium szkolne przyznawane jest na wniosek rodziców ucznia niepełnoletniego albo pełnoletniego ucznia. Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego wraz z wymaganymi dokumentami będą przyjmowane w terminie od 1 do 15 września 2021 roku, w przypadku uczniów i słuchaczy szkół, w których zajęcia dydaktyczno – wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym, powszednim dniu lutego – do dnia 15 lutego roku szkolnego 2021/2022, a w przypadku słuchaczy kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych – do dnia 15 października 2021 roku w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a (formularz dostępny poniżej).Formularze wniosków dostępne będą również w Urzędzie Miasta Krosna, ul. Lwowska 28a w Kancelarii Ogólnej od miesiąca września br. lub w krośnieńskich szkołach.Więcej informacji: Urząd Miasta Krosna, ul. Lwowska 28a - Wydział Edukacji, pok. nr 324, tel. 13 47 43 324.Podstawa prawna: ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2020 r., poz. 1327 r. z późn. zm.) – Rozdział 8a Pomoc materialna dla uczniów; uchwała Nr XXII/624/20 Rady Miasta Krosna z dnia 29 maja 2020 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Krosno (Dz.Urz. Woj. Podkarp. z 2020 r. poz. 2510).

            Uchwala

            Wniosek o stypendium szkolne 2021-2022

            Zaświadczenie o zarobkach z pracy

             

          • Świetlica szkolna


          • Świetlica szkolna w dniu 1 września czynna jest

            od godz. 10.30 do godz. 14.30

            w pozostałe dni pracuje od poniedziałku do piątku

            od godz. 11.25 do godz. 15.30.

        • Rozpoczęcie roku w przedszkolu
          • Rozpoczęcie roku w przedszkolu

          • W dniu 1 września przedszkole zaczyna swoją działalność o godzinie 7.30 i pracuje do godziny 15.30.

            Dzieci wchodzą wyznaczonymi wejściami, maluchy bocznym, starym wejściem od strony ulicy Grunwaldzkiej a starszaki głównym wejściem do szkoły.

            Dziecko przyprowadza i wchodzi do szkoły jeden rodzic z zachowaniem reżimu sanitarnego, który obowiązuje w naszej placówce (maseczka, dezynfekcja rąk).

            Do przedszkola przychodzą tylko dzieci zdrowe, obowiązuje obuwie zamienne.

            Wychowawca grupy dzieci 5-6 letnich " Delfinki "w dniu rozpoczęcia roku szkolnego zaprasza rodziców o godzinie 8.00 na krótkie spotkanie informacyjne.

                                                                                                              Dyrektor Iwona Kubit

        • Szczegółowe informacje dotyczące inauguracji roku szkolnego 2021/2022
          • Szczegółowe informacje dotyczące inauguracji roku szkolnego 2021/2022

          • Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole odbędzie się 1 września o godzinie 9.30. 

            Uczniowie klas II, III a i III b wchodzą do szkoły wejściem od sali gimnastycznej i przechodzą do szatni przez przewiązkę.

            Oddział przedszkolny 6 - latki i klasa I wchodzą  wejściem głównym.

            Oddział przedszkolny 3 - 4 latki wejście boczne od ul. Grunwaldzkiej.

            Klasy IV - VIII wchodzą wejściem bezpośrednio do szatni szkolnej.

            Do szkoły przychodzą wyłącznie uczniowie zdrowi, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję wirusową dróg oddechowych.

            Wchodząc do szkoły wszyscy dezynfekujemy ręce.

            W przestrzeniach wspólnych uczniów, opiekunów i nauczycieli obowiązują maseczki.

            Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić wyłącznie do wyznaczonej przestrzeni wspólnej zachowując następujące zasady:

            a) 1 opiekun z dzieckiem / dziećmi

            b)  dystans do kolejnego opiekuna wynosi 1,5 m

            c)  dystans do pracowników szkoły wynosi 1,5 m

            Więcej informacji dotyczących organizacji i funkcjonowania szkoły w czasie pandemii w roku szkolnym 2021/22  znajduje się poniżej w regulaminie:

            Regulamin Szkoły Podstawowej nr 5 obowiązujący od 1 września 2021

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Informacja dotycząca rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

             

            Godz. 8:00 – Msza Święta rozpoczynająca nowy rok szkoły w Kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli (opieka rodziców)

            Godz. 9:30 – spotkanie klas II – VIII z wychowawcami:

                        Kl. II w sali nr 15

                        Kl. III a w sali na poziomie 0 koło biblioteki

                        Kl. III b w sali nr 16

                        Kl. IV w sali nr 18

                        Kl. VI w sali nr 26

                        Kl. VII a w sali nr 3 (świetlica)

                        Kl. VII b w sali nr 20

                        Kl. VIII w sali nr 19

             

            Kl. I godz. 9:30 w auli (II piętro) – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, pasowanie na ucznia. Dzieci przychodzą na uroczystość z jednym opiekunem.

             

          • Zajęcia adaptacyjne

          • Zajęcia adaptacyjne dla dzieci 3 i 4-letnich (gr. „Misie”), które wcześniej nie uczęszczały do przedszkola przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Krośnie, odbędą się 30 i 31 sierpnia (poniedziałek, wtorek).

            I grupa zaczyna o godzinie 830, a II grupa o godzinie 1030 .

             

            I Grupa (8.30)                                                     II Grupa (10.30)

            1. Wiktor U.                                                        1. Adam B.

            2. Aleksander M.                                                2. Nikola S.

            3. Oskar W.                                                        3. Emilia J.

            4. Emilia R.                                                        4. Anna P.

            5. Helena S.                                                       5. Maksymilian F.

            6. Emilia W.                                                        6. Antoni K. 

            7. Julian Z.

             

            Każde dziecko przychodzi na zajęcia pod opieką jednego pełnoletniego opiekuna. Wszystkie osoby przychodzące na zajęcia muszą być zdrowe, bez objawów infekcji.

            Podczas pobytu w placówce obowiązuje reżim sanitarny: dezynfekcja rąk, maseczki dla opiekunów, zachowanie odpowiednich odległości.

            Potrzebne rzeczy: obuwie zamienne dla dziecka i opiekuna.

             

            Proszę nie zaopatrywać dzieci w przybory/wyprawkę plastyczną, gdyż ustalenia w tej kwestii zostaną podjęte na spotkaniu organizacyjnym we wrześniu.

            Należy natomiast wyposażyć dzieci w:

            - odpowiednie obuwie do przedszkola: pełne, podeszwa antypoślizgowa, łatwe do samodzielnego zakładania,

            - zapas bielizny i odzieży na zmianę w podpisanym worku (najlepiej płóciennym, jak na obuwie zamienne),

            - nietłukący się kubek na wodę,

            - małą poduszkę i kocyk.

            Wszystkie rzeczy powinny być podpisane.

                                                                                                          Wychowawca: Monika Szala-Zajdel

          • UMIEM PŁYWAĆ

          • Od 6 września 2021 r. rusza kolejna edycja programu powszechnej nauki pływania "UMIEM PŁYWAĆ" dla uczniów klas I-III.

            Zapisy prowadzone będą w KASIE PŁYWALNI przy

            UL. WOJSKA POLSKIEGO 45 A,

            według poniższych wytycznych:

            • KLASA 1: zapisy od 2 września od godziny 08:00

            • KLASA 2: zapisy od 1 września od godziny 10:00

            • KLASA 3: zapisy od 1 września od godziny 10:00

            ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

            W załączeniu regulamin zajęć oraz zgoda rodzica na uczestnictwo dziecka w zajęciach

            zgoda_oswiadczenie_umiem_plywac_wrzesien_2021.pdf

            REGULAMIN.pdf

        • Wyprawka szkolna dla ucznia klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022
          • Wyprawka szkolna dla ucznia klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022

          •  Plecak każdego ucznia powinien być wyposażony w:  

            piórnik z 2 ołówkami, gumką, linijką, temperówką z pojemnikiem, kredkami ołówkowymi, nożyczkami z zaokrąglonymi czubkami,

            · zeszyt 16 kartkowy w wąskie linie z wyróżnioną czerwoną linią do pisania, zeszyt 16 kartkowy w kratkę bez marginesów, klej w sztyfcie.

            Przybory, które uczeń pozostawia w swojej indywidualnej szafce w klasie:

            · teczka  A4  z gumką na prace plastyczne, zapasowy zeszyt w linie i kratkę,

            · pastele, farby plakatowe, dwa pędzle o różnej grubości, kubek na wodę, podkładka do malowania, blok techniczny A-4 biały, blok techniczny A4 z kolorowymi  kartkami, 2 bloki A4 z kolorowymi kartkami, papier kolorowy mały zeszyt, plastelina 12 kolorów,

            · strój gimnastyczny- spodenki i biała koszulka ( w podpisanym worku, rzeczy podpisane na metkach)

            ∙ obuwie na zmianę – z białą podeszwą

            Wymienione artykuły papiernicze i plastyczne należy podpisać i podać dziecku drugiego dnia nauki.

          • Wyniki egzaminu ósmoklasisty

          • Zgodnie z zapowiedzią Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, 2 lipca od godz. 10.00 uczniowie mogą poznać swoje wyniki online, w systemie ZIU (SIOEO). Uczniowie logują się do systemu za pomocą numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole na małej prostokątnej karteczce.

            9 lipca będą wydawane w szkole zaświadczenia o wynikach egzaminu.

            Trzymamy kciuki za wysokie wyniki :-)

            Egzaminu nie da się nie zdać. Nie jest określona minimalna ilość punktów, niemniej jednak wynik jest ważny przy rekrutacji.

            Zaświadczenie o wynikach należy zanieść do szkoły wybranej w pierwszej preferencji.

          • Wyróżnienie w konkursie

          •  

            Miło nam poinformować, że

            uczennica klasy V

            Amelia Durał otrzymała

            wyróżnienie

            w VI Międzyszkolnym Konkursie

            Poezji Anglojęzycznej

            organizowanym przez

            Szkołę Podstawową nr 4

            im.  Eugeniusza Kolanki w Krośnie.

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

          • Instaling

          • Innowacyjne narzędzie do zapamiętywania nowych słów - podsumowanie XVI edycji

            W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w XV i XVI Edycji Programu InstaLing dla Szkół. Jest to program pod patronatem MEN oparty na inteligentnym algorytmie powtórek dopasowujący powtórki do tzw. krzywej zapominania.

            Większość uczniów regularnie wykonywała sesje w ramach InstaLing, a działania te pozwoliły im zapamiętać sporą ilość słów.

            Dyplomy za imponujące wyniki w nauce języka angielskiego z programem Instaling otrzymali następujący uczniowie:

            Klasa V: Miłosz Lula, Julian Burek, Amelia Durał, Martyna Najbar

            Klasa VIa: Maja Sińczak, Jakub Jakieła, Julia Jakieła, Wiktoria Horak, Paulina Zubel, Igor Wdowiarz

            Klasa VIb: Zuzanna Wójtowicz, Weronika Gagatek, Bartosz Mercik, Klaudia Zajdel

            Klasa VII: Wiktoria Węgrzynowska, Jakub Opyd, Oktawian Gromek, Nikola Gosztyła, Emilia Szubrycht

            Klasa VIII: Kornelia Prugar, Kinga Wdowiarz, Anastazja Filip, Magdalena Niepokój, Wiktor Guzik

            Gratulujemy!!!

              

            Czym jest Program InstaLing dla Szkół?

            InstaLing to strona WWW do skutecznej nauki słówek. Obecnie InstaLing wspiera naukę języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.

            InstaLing jest:

            • systemem do nauki nowych słówek
            • systemem do utrwalania słówek
            • systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia
            • systemem do śledzenia postępów ucznia

            Od początku wdrażania InstaLing pozwala Nauczycielowi na obiektywną ocenę systematyczności pracy ucznia w domu. Nauczyciel ma dostęp do raportu systematyczności, który pokazuje którego dnia dany uczeń pracował.

            Kolejnymi korzyściami są poprawa poziomu przyswojenia słówek przez uczniów oraz zwiększenie ich pewności siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

            Po realizacji pełnego wdrożenia InstaLing umożliwia Nauczycielowi realizację większej ilości materiału na lekcjach, gdyż słownictwo jest wprowadzane poza klasą.

            Uczeń codziennie loguje się do InstaLing za pomocą loginu i hasła przekazanego przez Nauczyciela i wykonuje powtórkę około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy. Ilustracje i więcej informacji o przebiegu sesji ucznia można znaleźć w rozdziale "Uczeń - wykonywanie sesji".

            Szczegółowe informacje znajdują się na stronie https://instaling.pl